Susitikimas su norvegų rašytojų Bjørn Sortland

2016-03-04

 

 

Rašytojas Bjørn Sortland

 

Vasario 26 d. Vilniaus Taikos progimnazijos informaciniame centre įvyko susitikimas su norvegų rašytoju Bjørn Sortland.

Renginyje dalyvavo 7–8 klasių mokiniai, anglų kalbos mokytoja G. Jackūnienė, informacininio centro vedėja J. Tumas, pradinių klasių mokytoja A. Bacevičienė ir leidinio „Švietimo naujienos“ žurnalistė D. Šileikytė.Rašytojas Bjørn Sortland

Bjørn Sortland – norvegų rašytojas, žurnalistas, kritikas. Jo įvairių žanrų knygos, skirtos vaikams, jaunimui, suaugusiesiems, išleistos Europoje, Amerikoje ir Azijoje. B. Sortlando kūriniuose keliamos vaikų ir jaunimo problemos: įvairūs nesutarimai, šeimyninės problemos, nelaimingos meilės, netektys. Jos pateikiamos su humoru per jaunimo mėgstamus personažus, daug dėmesio skiriama knygų iliustracijoms. Rašytojas puikiai išmano jaunuolių psichologiją, kuria intriguojantį, trilerį primenantį siužetą.

Susitikime rašytojas pasakojo apie savo darbą, apie tai, kaip idėja virsta knyga, kaip yra kuriamas pasakojimas, kaip tekstą rašyti taip, kad jis būtų patrauklus skaityti. Susitikimo metu Bjørn Sortland skaitė ištraukas iš savo knygų ir pristatė savo žymiausias knygas – „Minutė tiesos” ir „Ką mena širdis“.

Vyresnių klasių mokiniai susidomėję klausėsi rašytojo. Jiems buvo naudinga paklausyti gyvos anglų kalbos ir taip įvertinti savo žinias ir supratimą. Drąsesni mokiniai uždavė rašytojui klausimų.

Rašytojas progimnazijai padovanojo dvi knygas – „Minutė tiesos“ ir „Ką mena širdis“.

Jadvyga Tumas,
 Informacinio centro vedėja, renginių organizatorė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.