Adventas atveria duris kūrybai

Gruodžio 6 d. Advento duris į mūsų biblioteką atvėrė kūryba

Vėl baigiasi metai. Niūrus ir drėgnas lapkritis užleido vietą paskutiniam metų mėnesiui, gruodžiui. Šis mėnuo atneša pasikeitimų ne tik į gamtą, bet ir į kiekvieno mūsų sielą. Mes ieškome šilumos ir jaukumo namuose, ramybės, šviesos, saugumo. Visą gruodžio mėnesį tęsiasi Adventas – tai prieškalėdinis susikaupimo, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo šventės – Kalėdų.

Gruodžio 6 d. Advento duris į mūsų biblioteką atvėrė kūryba, kuriai nepavaldūs nei metų laikai, nei kūrėjo amžius ar jo užsiėmimas. Mes, bibliotekininkės,  labai džiaugėmės į gražų būrį sukvietusios užpalietes moteris, kuriančias ar tiesiog mėgstančias kūrybą ir, žinoma, nenuilstančią, pilną naujų idėjų ir sumanymų rašytoją Reginą Guntulytę-Rutkauskienę bei jos ištikimą draugę, žurnalistę bei poetę Reginą Stundienę.Gruodžio 6 d. Advento duris į mūsų biblioteką atvėrė kūryba

Prie pirmos Advento žvakės kalbėjome apie naują rašytojos dviejų dalių romaną „Vėrinys ant smilgos“, sukauptų metų turtą, apie moterį, jos pasaulį, jos likimą, jos laukimą to, kuris, pasak knygos autorės, „norėtų kartu su tavimi švęsti šventes ir jausti tavo ranką, kai tau bus sunku“, nors „vyrų gyvenimo samprata visai kitokia, nei moterų. Taip jau yra. Kas mums svarbu – jiems tik nereikšminga smulkmena“. Klausėme autorės apie jos kūrinių prototipus gyvenime, apie kūriniuose skambančią muziką ir dar daug apie ką, kas svarbu moters gyvenime. Moterų klubo „Geras skonis“ atstovė Violeta Pranaitienė paskaitė ištraukų iš romano.

Žurnalistė, poetė R. Stundienė buvo tarsi jungiamoji grandis tarp rašytojos ir kuriančių užpaliečių moterų. Regina mums paskaitė dvi noveles kupiškėnų tarme ir perdavė estafetę Onai Palubinskienei, kuri skaitė savo Gruodžio 6 d. Advento duris į mūsų biblioteką atvėrė kūrybapoeziją, išgyventą, subrandintą mintyse ir užrašytą: apie laukimą, viltį, meilę. Regina Abukauskienė, išleidusi keletą poezijos knygų, savo eilėraščiuose pasirinko tėvynės, gamtos temas. Visus susirinkusiuosius nustebino Palmira Sirvydytė, perskaičiusi kūrinį, skirtą senai liepai, ošusiai šalia jos namų ilgus metus ir pralaimėjusiai kovą su vėtra. Kartu parodė savo nutapytą paveikslą, kuriame stovi sena liepa, o joje lizdus susisukę gandrai. Kaip sakė Palmira, ji jau nebekuria eilėraščių (yra išleidusi poezijos knygą „Išgertų akimirkų spalvos“), bet kaip buvusi ilgametė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja labai domisi lietuvių literatūra, rašytojais. Viena iš mėgstamų ir savo gyvenimu, ir kūryba įdomių asmenybių Palmirai yra rašytoja Jurga Ivanauskaitė. P. Sirvydytė susirinkusiems perskaitė savo įžvalgas apie rašytojos gyvenimą, kūrybą ir maištingą asmenybę, ieškančią savęs kitose religijose ir kultūrose. Klausantis stebino Palmiros gebėjimas įtaigiai ir kartu suprantamai pasakoti apie vieną žymiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros atstovę Jurgą Ivanauskaitę.

Taip ir prabėgo advento popietė skaitant poeziją, kalbantis apie literatūrą, geriant arbatą ir klausantis Užpalių kultūros centro moterų ansamblio „Svaja“, kuriam vadovauja Nijolė, atliekamų dainų.

Vida Juškienė, Rena Šliogerienė,
Utenos A. ir M. Miškinių VB
Užpalių fil.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.