„Baltoji varnele, atskrisk ar ateik!“

2018-02-07

 

Vasario 6 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekos skaitykloje įvyko poezijos šventė-konkursas, skirtas poeto Sigito Gedos 75-mečiui paminėti.

Sigitas Geda – didžiulio talento poetas, pakėlęs Lietuvos poezijos kartelę į nepasiekiamą lygį. Labai liūdna, bet poeto jau nebėra gyvųjų tarpe. Mirė S. Geda 2008 m., vos 65-erių. Jo knyga „Baltoji varnelė“ reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams šimtuke Lietuvos žmonių išrinkta į antrąją vietą.
 

Poezijos šventė-konkursas Alizavoje, skirtas poeto S. Gedos 75-mečiui paminėti


S. Gedos eilėraščiai mus nukelia į šviesų magišką pasaulį, kuriame susipina būti ir nebūti dalykai. Baltoji varnelė – nuostabiausių ir neįprasčiausių dalykų simbolis. Į vaiko pasaulį ji atneša stebuklą. S. Gedos eilėraščiams būdinga puiki nuotaika, džiaugsmas, stebėjimasis, grožėjimasis. Su vaikais poetas žaidžia žodžiu ir tas žodžių tekėjimas yra labai gražus. Ne veltui S. Gedos eilėraščiai virtę hitais. Juos dainuoja vaikų kolektyvas Tele-bim-bam bei garsiausi Lietuvos bardai. S. Gedos eilėraščiai išversti į anglų, vokiečių, švedų, norvegų kalbas.
 

Poezijos šventė-konkursas Alizavoje, skirtas poeto S. Gedos 75-mečiui paminėti


Šventėje poeto eilėraščius iš „Baltosios varnelės“ rinkinio deklamavo 19 mokinių. Vaikų pasirodymus vertinusi komisija (lietuvių literatūros ir kalbos mokytoja Rita Mažylienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Miciūnienė, Alizavos PAASP specialistė Dalia Čiomanienė) stebėjo, ar jie gerai moka žodžius, ar išraiškingai deklamuoja, ar tinkamai kontaktuoja su žiūrovais.

Vertinimo komisijos sprendimu pradinių klasių mokinių grupėje išraiškingiausiai deklamavo Aistė Morozova (3 kl.), vyresniųjų grupėje – Rimgailė Mergiūnaitė (5 kl.). Antrąsias vietas iškovojo Agnė Tuskaitė (3 kl.) ir Evelina Čereškevičiūtė (3 kl.). Trečiąsias – Aidas Kernagis (3 kl.) ir Adelė Baronaitė (6 kl.). Už kūrybiškai originalius pasirodymus įvertinti Ronaldas Radinas (3 kl.) ir Ineta Medelinskaitė (10 kl.).
 

Poezijos šventė-konkursas Alizavoje, skirtas poeto S. Gedos 75-mečiui paminėti

Visiems šventės dalyviams Poezijos paukštė suteikė Skaitovo vardus, galiojančius iki 2019 m.

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.