Susitikimas su rašytoja Danguole Kandrotiene

2014-11-26

 


Širvintų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje su skaitytojais susitiko rašytoja, leidyklos „Terra Publica“ direktorė, redaktorė Danguolė Kandrotienė. Širvintų pradinės mokyklos ketvirtokai ir „Atžalyno“ progimnazijos penktokai renginiui ruošėsi: skaitė jos knygas „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“, „Spintos istorijos“.

Rodydama skaidres, rašytoja pasakojo apie naują vaikiškų knygų leidyklą „Debesų ganyklos“. Leidžiant knygas, bendradarbiaujama su Kauno „Ryto“ pradine mokykla, jos moksleiviai dalyvauja svarstant knygų leidybą, renka jiems labiausiai patikusį iliustruotoją. Jie išrinko leidyklai pavadinimą. Artimiausiuose planuose – 20 knygų vaikams.

Rašytoja pasakojo, kad prieš rašant knygą, ilgai ją nešiojasi galvoje. Nevalia niekam garsiai pasakoti. „Spintos istorijos“ buvo parašyta per keturis mėnesius, bet kol knyga susitiko su skaitytojais, nuėjo ilgą kelią. Dabar knyga labai sėkmingai pradėjo savarankišką gyvenimą: 2013 m. ji buvo apdovanota Prano Mašioto premija kaip geriausia knyga vaikams ir paaugliams. Tarptautinė jaunimo biblioteka (IYL) Vokietijoje kasmet rengia vaikams ir jaunimui skirtų knygų katalogą „Baltieji varnai“, į kurį atrenkami išskirtiniai ir vertingiausi leidiniai iš viso pasaulio. Šiemet katalogą papuošė Danguolės Kandrotienės knyga „Spintos istorijos“, pripažinta „Baltuoju varnu 2014“. Leidinys šiuo metu dalyvauja Metų knygos rinkimuose vaikų knygų grupėje. Pasakodama knygos atsiradimo istoriją, autorė sakė, kad pati gyveno panašiame name su girgždančiomis kopėčiomis, buvo palėpė. Norėjo papasakoti šeimos istoriją, o kas gi, jei ne drabužiai ir įvairūs daiktai apie mus visus galėtų papasakot išsamiausiai ir netikėčiausiai. Vaikams buvo įdomu, kodėl žiurkės vardas Filadelfija, kodėl kandis be vardo, iš kur kyla idėjos rašymui.

Teisingai atsakę į klausimus, vaikai buvo apdovanoti saldainiais. D. Kandrotienė ragino vaikus skaityti ir kurti. Ji yra sakiusi, kad knyga – lėtas, atradimo džiaugsmo nuspalvintas pažinimas. Tai fantazijos ir svajonių vieta. Linkėjome „Spintos istorijoms“ pergalės, nes pasak vaikų, ji tikrai verta Metų knygos vardo. Nusidriekusi ilga eilė, norint gauti rašytojos autografą, įrodo, kad skaitymas Širvintose daugeliui yra svarbus ir malonus užsiėmimas.

Bibliotekai autorė padovanojo į CD įrašytą filmą „Kaip gimsta knyga“.

Renginio metu veikė Širvintų pradinės mokyklos 4a ir 4b klasių (mokytojos Aušra Lebedevienė ir Lena Vaitkūnienė) piešinių paroda „Atgimę lietuvių autorių personažai“.

Susitikimas organizuotas, įgyvendinant Kultūros tarybos finansuotą projektą „Lietuvių autoriai vaikams: prisiminti ir pažinti“.

Lolita Pliukštienė,
 Vaikų literatūros skyriaus vedėja


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.