Susitikimas su Renata Šerelyte Kupiškyje

2016-01-18

 


Sausio 12 dieną Kupiškio P. Matulionio progimnazijos salėje 4-8 klasių mokiniams vyko neįprasta literatūros pamoka – susitikimas su rašytoja Renata Šerelyte. Malonus sutapimas, jog 2016-ieji paskelbti Bibliotekų ir Vietos bendruomenių metais, tuo siekiant paskatinti dialogą tarp bibliotekų bei kūrėjų. Kupiškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Vilkienė pasidžiaugė, jog palaikant šiltus santykius tarp bibliotekos ir mokyklų bendruomenių, tokie kultūrai reikšmingi metai buvo pradėti susitikimu su rašytoja, kilusia iš Šimonių krašto, kurios romanas paaugliams „Rebekos salos“ šiemet dalyvauja  „Metų knygos rinkimų“  akcijoje.  

Renginį inicijavo Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, o progimnazija buvo pasirinkta todėl, kad su autore susitikti galėtų platesnė auditorija. Susirinko keletas klasių vaikų, visi jie buvo paruošę begalę įvairių klausimų autorei – ne tik apie išleistas knygas ar kūrybą, bet ir asmeninį gyvenimą, pomėgius, gyvūnus.

Pati rašytoja papasakojo apie vaikystę, kūrybinio kelio pradžią, kuomet ji, dar visai vaikas, sukūrė satyrinį eilėraštį apie kaimynės išlepintą katiną, tuo vėliau užsitraukdama kaimynės nemalonę. Tačiau, kaip pati Renata vėliau minėjo, ji nuo mažens tvirtai žinojo, kad taps rašytoja ir to siekė. Vienos smalsios mergaitės paprašyta, autorė papasakojo apie romaną, pretenduojantį į paauglių Metų knygos titulą – „Rebekos salos“. Knygoje pasakojama apie paauglę Rebeką, kurios gyvenimas vieną kartą apsiverčia aukštyn kojomis. Tolimesni įvykiai mergaitei padeda suprasti, kokios vertybės gyvenime yra svarbiausios.

Vaikams susitikime nebuvo kada nuobodžiauti – klausimai sekė vienas po kito, pokalbis buvo šiltas ir atviras, įpinant daugybę atsitikimų iš asmeninio gyvenimo (mažuosius itin sužavėjo naujo kačiuko atsiradimo rašytojos namuose istorija, kuomet duktė iš Šimonių į Vilnių parsivežė jų netgi šešis, siekdama visus išgelbėti nuo mirties. Tiesa, vargo būta kol jie buvo išdalinti į geras rankas).

Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Balabonienė, kuravusi šį susitikimą progimnazijoje, pateikė ir netikėtą užduotį pačiai autorei – pasiūlė jai užduoti tris klausimus vaikams.

Susitikimo pabaigoje vaikai noriai fotografavosi su rašytoja, paprašė jos autografų į knygas ar tam skirtas užrašines, ir, tikėtina, vis dažniau užsuks į biblioteką ar knygyną pasidairyti šios autorės knygų, o galbūt kažkuriam ši pažintis taps įkvėpimu ar padrąsinimu imtis rašymo, kuris, pasak R. Šerelytės, „yra tiesiog savitas požiūris į gyvenimą“.
 


Rūta Vilkienė,
Kupiškio RSVB Vaikų literatūros skyriaus vedėja 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.