Reikia draugą turėti...

2013-12-30Vieną gruodžio dieną su klase ėjome į knygų pristatymą skaitykloje. Šį kartą bibliotekininkės Dalia ir Milė pristatė ne vieną knygą, o visą dešimtį: L. H. Anderson „Kalbėk“, A. D‘Avenia „Dalykai, kurių niekas nežino“, J. R. R. Tolkieno „Žiedų valdovas“, G. Trojepolskio „Baltasis Bimas Juodoji Ausis“, R. Granausko „Kai reikės nebebūti“, K. Hoseino „Bėgantis paskui aitvarą“, J. Boyno „Berniukas dryžuota pižama“, K. Brookso „Juodojo triušio vasara“, K. Paterson „Tiltas į Terabitiją“ ir S. E. Hinton „Autsaideriai“. Visas knygas siejo viena tema – draugai ir draugystė.

Pradžioje sužinojome, koks turėtų būti tikras draugas vaikinų ir merginų požiūriu. Ištikimybė ir sąžinė svarbu visiems. Apie kokią draugystę rašoma knygose? Labiausiai įstrigo J. R. R. Tolkieno „Žiedų valdovo“ pagrindinio herojaus Frodo ir jo draugo Semo ryšys: pastarasis buvo pasiryžęs paaukoti net savo gyvybę. Pristatydama knygas, Dalia trumpai papasakojo turinį, parodė ištraukų iš ekranizacijų, klausėmės garso įrašų, įrašytų mūsų mokyklos mokinių. Pristatyme ne tik klausėme apie knygas, tačiau taip pat atlikome trumpą testą „Koks aš draugas?“

Buvo tikrai įdomu išgirsti apie įvairiausius knygų herojų draugus, palyginti jų savybes. Tai skatina susimąstyti, kaip mes patys elgiamės su savo draugais. Pristatymo pabaiga – visai netikėta, tačiau labai linksma. Karaoke „Reikia draugą turėti...“! Dar niekad nedainavome bibliotekoje! Todėl būtinai prisidėsime prie akcijos „Knygų Kalėdos“, kad kūrybingos bibliotekininkės surengtų dar daugiau tokių šaunių pristatymų, o mes turėtume ką skaityti!


Gabrielė
ir Deimantė,
Panevėžio „Minties“ gimnazija, 2a kl.

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.