Susitikimas su rašytoju, iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumi

Susitikimas su rašytoju, iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumi


Apniukusią ir gana niūrią lapkričio 28 d. Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje buvo šventiška nuotaika. Pas mus svečiavosi grafikas, iliustruotojas, rašytojas Kęstutis Kasparavičius. Šis susitikimas įvyko, vykdant vaikų literatūros skyriaus projektą „Lietuvių literatūra vaikams – prisiminti ir pažinti”. Projektą iš dalies finansavo LR Kultūros ministerija.

K. Kasparavičius turi didelį gerbėjų būrį. Jo knygos leidžiamos Vokietijoje, JAV, Graikijoje, Ispanijoje, Kinijoje, Meksikoje ir kitose šalyse. Visus nuopelnus sunku išvardinti.

Nestokodamas humoro, svečias pasakojo vaikams apie tai, kaip jis pradėjo piešti bei rašyti. Piešti pradėjo būdamas ketverių, bet mokėsi M. K. Čiurlionio mokykloje muzikos ir chorinio dirigavimo. Supratęs, kad nenorįs būti dirigentu, įstojo į Vilniaus dailės akademiją. Nuo 1984 m. Kęstutis dirba kaip laisvas dailininkas Susitikimas su rašytoju, iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumiir iki šiol yra iliustravęs daugiau nei 50 knygų. O kad taps rašytoju, niekada ir negalvojo. Po lietuvių kalbos baigiamojo egzamino, mokytoja jam patarė daugiau nerašyti. 2002 m. Taivane įvykus žemės drebėjimui, vienas leidėjas sugalvojo išleisti knygą nukentėjusiems vaikams paremti. Jis sukvietė dailininkus iš viso pasaulio ir davė užduotį – iliustruoti po vieną knygos puslapį ir parašyti tekstą piešiniui. Tai buvo pirmoji rašytojo istorija „Giesmininkas”. Leidėjui patiko ir istorija, ir iliustracija, tad jis pasiūlė išleisti knygą. Nors dailininkas tuo metu nieko neturėjo sukūręs, per dvi savaites parašė 36 istorijas, o per kitas dvi surado kas jas išverstų į anglų kalbą. Taip buvo išleista pirmoji autoriaus knyga „Kvailos istorijos”. Po to buvo išleistos knygos „Trumpos istorijos”, „Braškių diena”, „Dingęs paveikslas” ir kt. Rašytojas pristatė ir savo knygą „Sapnų katytė”, kuri dalyvauja 2012 m. Metų knygos rinkimuose vaikų grupėje. Rašytojas išdavė ir pačios naujausios knygos pavadinimą – „Povandeninė knyga”.

K. Kasparavičius vaikams pasakojo apie knygos kūrimo procesą. Viskas prasideda nuo teksto. Iš karto autorius rašo tekstus kelioms knygoms, bet iliustracijoms nupiešti reikia pusmečio. Todėl nėra teisinga, kad išleidus knygą pagrindinis dėmesys skiriamas rašytojui, – juokavo Kęstutis. Jis rodė vaikams savo iliustracijų nespalvotus eskizus, ir tuos pačius piešinius, nutapytus akvarele. Svečias demonstravo savo teptukus: didijį, skirtą liejimui, pagrindinį, kuriuo piešiamos detalės, ir mažiausią, naudojamą „herojų gyvybės įkvėpimui”. Vaikai spėliojo, iš kokių gyvūnų plauko jie pagaminti.Susitikimas su rašytoju, iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumi

Prieš susitikimą Širvintų pradinės mokyklos antrokai skaitė rašytojo knygas ir nupiešė daug jo kūrinių herojų. Rašytojas iš kiekvienos klasės išrinko po porą piešinių, kurių autoriai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis: 2a kl. – Laurynas Savickas, Simona Zarubaitė (mokytoja A. Lebedevienė); 2b kl. – Edgaras Bilotas, Ignas Makarauskas (mokytoja L. Vaitkūnienė); 2c kl. – Ignas Kanapeckas, Saulė Savilionytė (G. Bakasėnienė); 2d kl.(V. Šapurienė) – Kristis Ikanevičius, Dominykas Sedleckij.

Jau tradicine tapusia renginių dalyvę žirafą galėjo spalvinti ir Širvintų vaikai. Vaikai spalvino pasikeisdami, baigę pasirašė šalia žirafos. Dabar biblioteką puoš šis piešinys, likęs atminimui po šilto bei nuoširdaus susitikimo ir džiugins bibliotekos lankytojus.

L. Pliukštienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.