Sigutės Ach pakylėtas pasaulis paliko pėdsakus Alizavos mokykloje

2017-09-11


Naujieji mokslo metai Alizavos mokykloje prasidėjo Gerumo diena. Mokyklos bendruomenė, vadovaujama dailininkės Sigutės Ach, kūrė Angelų sodą.

Sigutė Ach – dailininkė-iliustruotoja, rašytoja. Visų mylima už simpatiškus sparnuotus personažus ir už nuostabius romantiškus tekstukus, šildančius ir mažų, ir didelių širdis. Dirba leidykloje „Nieko rimto“, kurios pavadinimą pati ir sugalvojo. Šioje erdvėje pasaulį išvydo šimtai Sigutės Ach atvirukų, daugybė dailių smulkmenų, 28 iliustruotos knygos, trys iš jų – autorinės. Prieš aštuonerius metus dailininkė įkūrė dirbtuves ant ratų „Menų valtis“. Nuo to laiko su šia pozityvia valtele keliauja po Lietuvos mokyklas ir bibliotekas. Dėka laimėto skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija, Sigutės Ach menų valtelė atplaukė į Alizavos mokyklą.

„Mes visi turime vidinius sparnus. Žmogaus sąmonės sparnai keičia pasaulį. Žmogui palikta teisė rinktis, ką daryti. Sprendimą priima kiekvienas asmeniškai. Jūsų apsisprendimo teisė kurti, ne ardyti“, – kalbėjo mokiniams viešnia. Dailininkė pakvietė bendruomenę sukurti meninę instaliaciją – darinį, kuris įprasmintų sparnuotą pakylėtą kūrybingą ateities žmogų.

Pasiskirstę į grupes mokiniai ir mokytojai kas valandą gamino angelėlius. Jų sparnelius puošė karpiniais. Ant angelėlių stengėsi užrašyti kuo gražesnių ir nuoširdesnių palinkėjimų. Visus šiuos nuostabius kūrinėlius autorė sukabino į bendrą junginį – ant rato kabantį sodą.

Pristatydama darbą dailininkė kalbėjo mokiniams: „Pasižiūrėkite, kaip gražu pas jus aplinkui ir pasižiūrėkite dažniau nei kartą per dieną. Įkvėpkite tą grožį, pačiupinėkite, pavaikščiokite juo. Nes tai, ką turi kasdien, ne visą laiką pastebi. Mėgaukitės tuo, kad esate Alizavoje dabar. Nesiilgėkite jokių niujorkų dabar, nes tie niujorkai bus. O Alizava yra Lietuvoje ir kaip niekur kitur čia yra švarus ir gražus oras, ošia medžiai, skanus ir tikras maistas. Tai įgalina būti sveiku. O jeigu sveikas kūnas, galima rūpintis savo vidiniu turiniu. Taigi mąstykite! O tam, kad mąstytum, reikia skaityti knygas. Ir neužtenka tik perskaityti ir padėti, o perskaičius reikia apie knygą mąstyti ir galvoti apie herojus. Kodėl jie pasielgė taip, o ne kitaip? Kokios aplinkybės juos įgalino taip elgtis? Ar tu taip darytum, jeigu taip būtų? Jeigu pradėsi matuoti šiuos dalykus, smegenyse įvyks tokios revoliucijos, kurios vėliau paskatins jauną žmogų, vaiką, tapti suaugusiu žmogumi. Labai svarbu atėjus laikui subręsti tam, kad kurtum pasaulį. Perimti jį, nes pasaulis yra Jūsų.“

Paskui viešnia išsamiai, šiltai ir nuoširdžiai atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus apie mėgstamiausias spalvas, apie perskaitytas knygas, apie pamokas mokykloje ir t.t. Kiekvienam padovanojo po savo kūrybos atviruką su autografu.

Viešnia išvyko, o Angelų sodas plevens Alizavos mokykloje, skleisdamas Gėrį ir Taiką. Sparnuotos būtybės kiekvienam primins, kad galime padaryti daug gerų darbų sau ir kitiems. Po šiuo sodu deklamuosime eiles ir seksime pasakas arba tiesiog sustosime pasišnekučiuoti.
 
Čia galite pažiūrėti vaizdo įrašą: https://www.temainfo.lt/sigutes-ach-pakyletas-pasaulis-paliko-pedsakus-ir-alizavos-mokykloje/

 


 Danutė Miknevičienė
,

Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.