Knygos – galingas ginklas

2018-04-13

 

Kovo mėnesį drauge su etikos ir tikybos mokytojomis bei bendraklasiais lankėmės gimnazijos bibliotekos darbuotojų paruoštame knygų pristatyme, kuris buvo skirtas savaitei „Be patyčių“.
 


Pristatymo pavadinimas – „Atstumtieji“ (pamaniau, gerai, kad ne tiesiai – patyčios – nes šis žodis jau kiek įgrisęs). Skaitykloje mus pasitiko, o renginio pabaigoje išlydėjo nuotaikinga Sauliaus Prūsaičio daina „Būkim geriausiais draugais“. Pirmiausia mano ir, ko gero, daugelio mano bendraklasių žvilgsnius, kaip ir per kiekvieną pristatymą, patraukė su tema susijusiais piešiniais bei plakatais papuoštos sienos – tai gimnazistų indėlis. Bibliotekininkės perspėjo apie pamokos pabaigoje užduosimus klausimus ir prikaustė mūsų visų dėmesį.
 

 


Lektorės aprėpė ne tik galybę knygų: R. J. Palacio „Stebuklas“, R. Šarknicko „Šarkos sielos šauksmas“, J. Asher „Trylika priežasčių kodėl“, L. H. Anderson „Kalbėk“, J. Picoult „Devyniolika minučių“, J. Nilsson „Nekenčiam“, bet ir papildė mūsų žinių bagažą kelių kokybiškų, pagal knygas pastatytų filmų anonsais: „Stebuklas“, „Šarkos sielos šauksmas“, „Devyniolika minučių“ „Trylika priežasčių kodėl“. Labai tiko filmuoti intarpai iš Niko Vujičičiaus pranešimo „Patyčios turi baigtis“ („Kieta“ – ne tyčiotis, o atsiprašyti – tai įstrigo).
 
 


Paskaitą palikau kupina pamąstymų – kaip pasirinkti knygą, kaip ugdyti empatiją, kaip išdrįsti stoti skriaudžiamojo pusėn, nejaugi iš pirmo žvilgsnio lengvas pasišaipymas gali būti savižudybės pasekmė, nejau esu iš tų 98 procentų žmonių, kurie nors kartą tyčiojosi iš kitų. Manau, jog bibliotekininkės mąstyti privertė ne tik mane, o tai – mažas žingsnis link didelių pokyčių. Viliuosi sulaukti dar daugiau tokių pamokų.
 


 Panevėžio „Minties“ gimnazijos antrokai

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.