Susitikimas su Nomeda Marčėnaite Joniškyje

Susitikimas su Nomeda Marčėnaite Joniškyje

Lapkričio 20-ąją Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė joniškiečius į susitikimą su žinoma menininke, TV laidų vedėja, knygos „Lėlė“ autore ir apskritai populiaria asmenybe Nomeda Marčėnaite.

Priešpaskutinę dieną renginio organizatoriai  dėl didelio susidomėjimo susitikimą iš bibliotekos nusprendė perkelti į Kultūros centrą, kur į salę „Po palme“ prigužėjo gausus būrys žiūrovų – ir suaugusiųjų, ir vaikų – ne tik iš Joniškio miesto, bet ir iš rajono. Susitikimas su Nomeda Marčėnaite Joniškyje

N. Marčėnaitė pasakojo, kaip gimė knyga „Lėlė“, kas įkvėpė ją parašyti, apie savo vaikus, kurie buvo pirmieji pagalbininkai rašant knygą, pirmieji jos kritikai ir vertintojai. Autorė pasakojo, kad keisčiausia buvo tai, jog jai, dailininkei, sunkiau nei tekstą buvo kurti knygos iliustracijas. Nomeda sakė vaikystėje buvusi knygų graužikė, ir knygų skaitymas yra be galo svarbus kiekvienam – ir mažam, ir dideliam, ragino vaikus keisti kompiuterius į knygas.

Į gausybę vaikų klausimų Nomeda atsakinėjo linksmai, šmaikščiai, kantriai ir išsamiai. O klausimai patys įvairiausi: Susitikimas su Nomeda Marčėnaite Joniškyjekokia mėgstamiausia viešnios knyga, ar mėgsta keliauti, koks jos kirpėjos vardas, kada gimtadienis, ar turi laisvalaikio, ar mėgsta gaminti valgį, ar parašys kitą knygą. Susitikimo laikas neprailgo – Nomeda išties labai moka bendrauti, įdomiai pasakoti, kurti teigiamas emocijas, žaismingai priversdama klausytojus pamiršti laiką ir problemas.

Susitikimo pabaigoje renginio vedėja bibliotekininkė Dovilė Kurlienė padėkojo ne tik viešniai už šiltą bendravimą ir susitikimą, bet ir „Saulės“ mokyklos 4b klasės mokiniams už puikius piešinius ir rašinius knygos tema, kurie buvo padovanoti Nomedai. Renginio dalyviai galėjo įsigyti knygą „Lėlė“, autorinių kalėdinių atvirukų, puodelių. Prie viešnios autografų nusidriekė ilga eilė. Mokytojos ir kiti renginio dalyviai dėkojo bibliotekai už įdomų susitikimą ir pageidavo jų daugiau.

Šis susitikimas surengtas pagal Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Pagauk skaitymo malonumą“, kurį iš dalies finansuoja Kultūros ministerija.

Dovilė Kurlienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.