Užpalių biblioteka skaičiuoja savo darbo septyniasdešimtmetį

2015-11-18

  
Atsiradus raštui, atsirado ir būtinybė saugoti tai, kas užrašyta, taigi pradėjo rastis ir bibliotekos. Užpalių biblioteka savo metus skaičiuoja jau nuo praeito šimtmečio vidurio – 1945 metų, kai įsikūrė Vytauto gatvėje (dabar Nr. 8) esančiame name. Vėliau biblioteka persikėlė į Užpalių kultūros namus. Bibliotekos fonde buvo apie 1700 egzempliorių knygų. 1992 metų rudenį Užpalių biblioteka buvo perkelta į Užpalių vidurinę mokyklą ir sujungta su mokyklos biblioteka. Fonduose jau buvo 9192 egz. knygų, žurnalų, brošiūrų. Dabar jungtinės bibliotekos pavadinimas yra Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių biblioteka ir Užpalių gimnazijos biblioteka. Fonduose biblioteka turi apie 15 000 egzempliorių dokumentų.

Šiandien Užpalių biblioteka skaičiuoja savo darbo septyniasdešimtmetį.

Atgavus Nepriklausomybę, prasidėjo naujas bibliotekos darbo etapas – iš tradicinės bibliotekos pamažu buvo pereinama prie šiuolaikinės bibliotekos, kuri neapsiriboja tik tradicinių funkcijų atlikimu: rašytinio paveldo saugojimu, skaitymo skatinimu, sąlygų visuomenės savišvietai ir saviugdai skatinimu. Šiandien biblioteka teikia viešosios erdvės paslaugas, ugdo gyventojų informacinę kompetenciją, skatina gyventojus bendrauti, dalyvauti pilietiniuose ir edukaciniuose renginiuose, inicijuoja projektus ir kt.

Naudojimasis mūsų biblioteka yra nemokamas, jos paslaugos vienodomis teisėmis prieinamos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims.

Džiaugiamės ir didžiuojamės gražiu bibliotekos jubiliejumi, kurį minime  truputį netradiciškai: neorganizuojame didelio jubiliejinio minėjimo, o nuo spalio mėnesio vykstantį renginių ciklą skiriame Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių bibliotekos ir Užpalių gimnazijos bibliotekos jubiliejui.

Šį ciklą pradėjome dviejų parodų atidarymu: II g klasės mokinės Odetos Jasiulionytės dailės darbų ir Užpalių pašto darbuotojos Jolitos Zabulienės sukauptos senosios korespondencijos.

„Gero skonio“ klubo moterys Pašto darbuotojų dienos proga, pasikvietusios pašto darbuotojas, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Piešimas ant stiklo“. Užsiėmimą vedė lektorė Violeta Buterlevičienė.

Vaikų vasaros skaitymo konkurso baigiamasis renginys taip pat buvo skirtas bibliotekos jubiliejui. Renginyje dalyvavo 1–6 klasių mokiniai, aktyviai dalyvavę vasaros skaitymuose. Renginio metu kalbėjome apie perskaitytas knygas, skaitymo įpročius, būdus, nugalėtojai buvo apdovanoti.

6–8 klasių mokiniai dalyvavo užsiėmime „Su biblioteka prasideda atradimai“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su pasaulio bibliotekų istorija.

Lapkričio mėnesį 5 ir 6 klasių mokinių komandos dalyvavo respublikinėje viktorinoje „Knyg(i)ų mūšiai“.

Užpalių bendruomenė buvo pakviesta į seminarą „Meno poveikis žmogaus sveikatai“, kurį vedė Utenos sveikatos priežiūros biuro specialistė Rita Latvėnienė, Užpalių gimnazijos dailės mokytoja Raimonda Sakalauskienė ir Utenos muzikos mokyklos mokytoja Renata Buzėnaitė. Seminaro metu buvo kalbėta apie sveikos mitybos, dailės ir muzikos įtaką žmogaus sveikatai.

Nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar, užpaliečiams jau pažįstama nuo pernai metais parodyto spektaklio „Jis ir Ji“, šį rudenį džiugino monospektakliu „Poetė“. Pilnoje Užpalių gimnazijos aktų salėje abejingų aktorės meistriškumui bei Salomėjos Nėries gyvenimui ir kūrybai nebuvo.

Lapkričio viduryje 2–4 klasių mokinius pakvietėme į susitikimą su Utenos kraštotyros muziejaus etnokultūros specialistu Raimondu Garsonu. Jis supažindino vaikus su senaisiais lietuvių liaudies muzikos instrumentais, jų gamyba. Mokiniai ir patys gaminosi skudučius, lumzdelius.

Lapkričio mėnesį laukia susitikimas su Paulium Juodišium; „Padėvėtų rūbų turgelis“, kuris organizuojamas dalyvaujant Europos atliekų mažinimo savaitėje; edukaciniai užsiėmimai „Molio galia“. Bibliotekininkių laukia nauji iššūkiai, užsiėmimai: Metų knygos rinkimai, advento popietės, sveikinimo vienišam žmogui akcija, o kur dar kasdieninis darbas su skaitytojais, lankytojais, dokumentų fondo tvarkymas ir kiti svarbūs darbai, kurie lankytojui nėra matomi, bet yra būtini ir reikalingi, kad biblioteka būtų jauki, turtinga ir įdomi. To mums linki renginių dalyviai, kasdieniai lankytojai ir skaitytojai. Visi jų linkėjimai bei sveikinimai simbolinėse knygutėse puošia bibliotekos parodų stendą.

 

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos
 Užpalių filialo bibliotekininkės

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.