Stebuklai, prakalbinus knygą

2015-06-08

 

 

Birželio trečią dieną Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekoje ilgai netilo dainos ir vaikų juokas. Gražiomis dainomis ir linksmais žaidimais mažus ir suaugusius užbūrė „Teatriuko“ aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas bei garsus muzikantas folkloristas Gediminas Žilys.

Ši profesionalių, nepriklausomų aktorių trupė Alizavos mokykloje koncertavo jau antrą kartą. 2008 metais „Teatriuko“ vaidinamą Martyno Vainilaičio „Kalvio pasaką“ savo mokyklai laimėjo konkurso „Draugauk su knyga“ dalyviai. Šį kartą „Teatriuko“ programa „Vaikų kambarys“ – dovana aktyviems skaitytojams.

„Vaikų kambarys“ – tai poetės Violetos Palčinskaitės kūrybos rinktinė su labai gražiomis iliustracijomis, kurią 2014 metais išleido leidykla „Nieko rimto“. Pasirinkę pačius gražiausius eilėraščius iš šios knygos, „Teatriuko“ aktoriai sukūrė muziką, sugalvojo linksmų žaidimų ir... kreipėsi į skaitytojus.

Aktų salėje vyko gražiausi stebuklai: linksmai šnopavo kaisdamas senas ponas virdulys; gracingai  lėlių parduotuvėje sukosi lėlės; šuoliavo medinis arkliukas; šiurpino paslaptingi spintos gyventojai, įtartinai panašūs į mamos kailinius; karštą vasaros dieną salėje šėlo pūga; augo  raudonas pomidoras. „Vai koks storas, vai koks storas raudonskruostis pomidoras“, – kartu su aktoriais dainavo ir vaidino žiūrovai. Nuoširdus ir šiltas bendravimas, lankstus ir profesionalus kūrybiškumas pavergė kiekvieną. Abejingų neliko.

 Po koncerto jaunosios žurnalistės apibėrė svečius klausimais: kurie geresni klausytojai: užsienio šalių ar Lietuvos? Ar sunku būti aktoriumi? Kaip „Teatriukas“ švenčia gimtadienius?

Muzikantas G. Žilys pasiūlė pasimokyti giedoti sutartinių. Merginoms net akys sužvilgo. O patys mažiausieji netruko tarp knygų lentynų įsirengti žaidimų kambarius – beveik kaip Stokholmo bibliotekoje, kurioje neseniai viešėjo „Teatriuko“ grupė. Tik ten, anot svečių, pritrenkia knygų gausa ir pramogų prabanga. Pavyzdžiui, mažieji skaitytojai, atėję į biblioteką, pirmiausia išsirenka ir apsirengia patikusiais pasakų personažų rūbais, o tada jau  pakviečiami į moderniausių žaidimų pasakas.

Bet ne prabanga svarbiausia. Svarbiausia – „patiems paimti gyvenimą už ragų, skaityti, viskuo domėtis, kūrybiškai leisti laiką, būti aktyviems“. Šito atsisveikindami mokiniams linkėjo garbingieji svečiai.


 Danutė Miknevičienė,
Kupiškio rajono
Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.