Belgijos ambasadoriaus dovana Degučių bibliotekai

2015-01-21Belgijos ambasadorius Lietuvoje Peter Lescouhier

Sausio 20 dieną Degučių bibliotekoje lankėsi Belgijos Karalystės Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje ponas Peter Lescouhier. Svečias, tęsdamas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“, padovanojo bibliotekai naujų knygų.

Gerbiamam ambasadoriui Degučių kraštas yra gerai žinomas ir mielas. Ponas Peter Lescouhier globoja Zarasų rajono savivaldybės Degučių seniūnijos Baltriškių kaime įsikūrusius kraštiečius, Tiberiados bendruomenės vienuolyno vienuolius. Daugumai degutiškių Belgija irgi tapusi artima iš brolių vienuolių pasakojimų, nuotraukų, o kai kas gal yra ir aplankęs šią šalį. Palaikydami gražius santykius su Degučių bendruomene, Tiberiados brolijos vienuoliai Mišelis ir Šarbelis pasiūlė ambasadoriui prisijungti prie prasmingos, Prezidentės globojamos akcijos ir padovanoti Degučių bibliotekos skaitytojams naujų knygų.

Džiaugiamės, kad ambasadorius parėmė iniciatyvą ir bibliotekai padovanojo aštuoniolika lietuvių ir užsienio autorių knygų. Fondai pasipildė grožine ir mokslo populiariąja literatūra. Tai M. Yousafzai, Ch. Lamb „Aš esu Malala“, A. Munro „Brangus gyvenime“,  A. Žagrakalytės „Eigulio duktė: byla F117“, S. Parulskio „Mano tikėjimo iltys“,  J. Nesbo „Vaiduoklis“, S. Šaltenio „Demonų amžius“, J. Green „Popieriniai miestai“, M. Duenas „Laiko gijos“, S. Brown „Skandalas“, A. Gesthuysen „Seserys“ ir kitais kūriniais.Ambasadorius Peter Lescouhier ir susitikimo svečiai

Ambasadorius taip pat įteikė keturis meno albumus apie Belgiją: R. Binnemans, R. Van den Boom „Antwerp a City of Many faces“, P. Loze „Brussels Capital of Europe“, „Chateaux secretsen Belgique et au Luxembourg“, V. Merckx „A Portrait of Bruges“. Ponas Peter Lescouhier maloniai kvietė lietuvius apsilankyti Briuselyje – Europos Sąjungos širdyje, jo gimtajame Briugės mieste, viename didžiausių pasaulio uostų Antverpene, pamatyti jo gimtosios šalies grožį, patirti kelionių ir pažinimo džiaugsmą.

Padėkoti už vykdomą kilnią misiją, bendradarbiavimą ir draugystę, atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius, mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas, Degučių seniūnijos seniūnas Jonas Šileikis.

Zarasų viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė taip pat nuoširdžiai padėkojo ambasadoriui, Tiberiados vienuolyno broliams Mišeliui ir Šarbeliui už pilietišką, kilnią ir prasmingą dovaną, pagalbą ir dvasinę šilumą Degučių krašto žmonėms.
 

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.