Martyno Vainilaičio jubiliejui skirtas renginys

Į poeto Martyno Vainilaičio jubiliejui skirtą renginį susirinko Žiežmarių mokyklos-darželio vaikai, Žiežmarių miestelio bibliotekininkės, mokytojai. Renginį pradėjo mokytoja R. Ašmenienė visus supažindindama su poeto biografija, jo kūryba. Skaidrėse matėme poeto muziejaus vaizdų, antkapinį paminklą Mergežerio kaime – žymaus skulptoriaus Antano Kmieliausko skulptūrą „Angelas“.

Į mažuosius kreipėsi Nežiniukas su drauge Žiniuke. Jie nuotaikingai vedė viktoriną, kurios metu vaikai teisingai įminę M. Vainilaičio mįsles galėjo laimėti prizų.

Vyko raiškiojo skaitymo konkursas, kurio metu vaikai deklamavo poeto eilėraščių, skirtų ir Kovo 11-ajai. Buvo sudaryta komisija, kuri išrinko gražiausiai deklamuojančius skaitovus. Jų buvo daug, bet visi gavo dovanų. Bibliotekininkės apdovanojo joms labiausiai patinkančius skaitovus – visi gavo dovanų po knygą.

Poetas M. Vainilaitis yra pasakęs: „Knygos, tėvo pasakos ir dainos, motulės lopšinės melodija, gamtos artumas ir grožis – štai iš ko susidėjo mano vaikystė. Rašau tik sau, bet mano eilėraščius vaikai supranta, skaito ir deklamuoja. Ir nė kiek nekeista. Juk aš rašau tik tada, kai pavirstu vaiku“.

Tai jau ne pirmas renginys, kurio metu prisimenami poetų jubiliejai. Tai skatina vaikus skaityti.

Arina Keturkaitė,
Kaišiadorių viešosios bibliotekos
Žiežmarių filialo bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.