Dovana Lietuvai – „Skaito žiežmariečiai“

2017-05-29

 


Gegužės 26 d. Žiežmarių miestelyje vyko gražus ir visus suartinantis renginys Skaito žiežmariečiai“. Šis renginys – tai dovana Lietuvai.

Bibliotekininkės ir pagalbininkų pastangomis renginys vyko jau antrus jau antrus. Pirmais  metais akcijoje dalyvavo tik 38 žmonės, o šiais metais – jau 116! Nors prieš pat renginį subjuro oras, niekas nepasidavė.

Prieš renginį vyko registracija – reikėjo ištrinkti jauniausią ir vyriausią akcijos dalyvius. Visi gavo atminimo skirtuką-lankstuką. Renginį pradėjo Žiežmarių seniūnas R. Vičinas Salomėjos Nėries eilėraščiu „Kaip žydėjimas vyšnios“.

Įteiktos kelios nominacijos: vyriausieji skaitytojai Aldona ir Gediminas Šumskiai; jauniausioji – vos aštuonių mėnesių Luka; gyvenanti su knyga – Vanda Karpavičienė; bibliotekos draugai – Gusto šeima; bibliotekos savanoriai – Aušrinė, Miglė ir Egidijus; aktyviausia skaitytoja – Violeta Sutkevičienė; skaitanti klasė – Žiežmarių mokyklos darželio ,,Vaikystės dvaras“ antrokai (mok. B. Pilvelienė).

Renginio metu, kaip sako akcijos pavadinimas, visi tyliai sau skaitė atsineštines knygas ar žurnalus.  Mažieji taip pat ištvėrė tas penkiolika minučių skaitymo ir parodė meilę bibliotekai bei knygai.

Norintiems vasarą praleisti su knyga, bibliotekininkė išdalino Vasaros skaitymų pasus. Rudenį bus išrinkta daugiausiai skaitanti klasė.

Renginį  rėmė www.KavosDraugas.lt, Kaišiadorių rajono viešoji biblioteka ir ,,Augu skaitydamas“. Vaikus linksmino šaunusis piratas Flintas. Mažieji su juo ir jo smagiomis dainomis keliavo po keturis metų laikus, susipažino slieku Kieša, vėžliu Antanu bei kitais dainų herojais. Mažiesiems skaitytojams tikrai buvo smagu.

 

Arina Keturkaitė,
 Kaišiadorių viešosios bibliotekos
 Žiežmarių filialo bibliotekininkė 

Nuotr. Jolitos Pavasarytės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.