Knygos, dailės ir šokio darna

2018-01-22

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius inicijavo visuomenės balsavimą už geriausias lietuvių autorių knygas.
 

Knygos, dailės ir šokio darna


2017 m. gegužės 7 d. paskelbtas reikšmingiausių vaikų ir paauglių knygų šimtukas. Šių metų pradžioje išleistas unikalus katalogas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Mokytojų pareiga – atskleisti šių knygų moralinę ir meninę vertę.

Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos penktokai skaitė 61-ąją šimtuko knygą. Tai Kosto Kubilinsko eiliuota poemėlė „Ledinukas“ apie Senio Šalčio anūką, kuris labai mėgo girtis.

  
Knygos, dailės ir šokio darna


 


Perskaičius kūrinį, vyko integruota dailės ir šokio pamoka „Vaizdo ir judesio raiška K. Kubilinsko poemėlėje „Ledinukas“. Pamokos tikslas – sukurti meninę kompoziciją „Ledinuko žiema“.

Pamokos pradžioje dailės mokytoja su mokiniais aptarė pagrindinio poemėlės herojaus Ledinuko nuotaikas. Vaikai prisiminė šaltas ir šiltas spalvas, pažiūrėjo skaidres apie ledą ir varveklius. Tada visi sėdo prie bendro stalo ir, skambant instrumentinei žiemos melodijai, piešė, klijavo – gamino Ledinuko portretus. Mokiniai dirbo linksmai čiauškėdami, prisimindami, kaip jie ragavo varveklių.
 


Antroje pamokos dalyje su choreografijos mokytoja Irmina Puipaite mokiniai kūrė Ledinuko žiemą. Paėmę baltą lengvą audinį mokėsi judesiais perteikti silpną ir smarkų vėją, tūžmingą pūgą, vėjo suneštą sniego kalną; pagal muziką sukūrė choreografinę kompoziciją. Mokytoja paaiškino, kad tai šiuolaikinio šokio siužetas. Šiuolaikinis šokis mėgsta draugauti su improvizacijomis.

Pamokos pabaigoje iš balto audinio mokiniai suformavo pusnį – sniego namus, kuriuose apgyvendino pagamintus šelmiškus Ledinukus.

Mokiniai džiaugėsi smagiai praleidę laiką, supratę knygos, dailės ir šokio draugystę.

Audronė Užtupienė,
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos
dailės ir technologijų mokytoja metodininkė
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.