Popietė su lietuviškuoju Šekspyru

2014-10-22

 


Alizavos mokyklos bendruomenė, susirinkusi į jaukiai išpuoštą salytę, smagiai ir šiltai bendraudama su rašytoju Liudviku Jakimavičiumi, pratęsė praėjusiais mokslo metais vykdytą skaitymo skatinimo projektą „Pasaka – kartų tiltas“. Poetą Alizavos mokyklos bendruomenei – MTC konkurso „Bendruomeniškiausias mūsų mokyklos renginys/projektas/akcija“ nugalėtojai, Publikos dominantei – atvežė Mokyklų tobulinimo centro atstovė Jolanta Labuckaitė.

L. Jakimavičius paskaitė linksmą poemėlę apie biologijos instituto sargą, kuris, naktį įlindęs į laboratoriją, norėdamas gero, pakliuvo į bėdą: suardė mokslinį eksperimentą, netyčia paleisdamas katiną ir didelį debesį raudonų musių. Šią šiuolaikinio absurdo poetikos istoriją rašytojas sukūrė todėl, kad jam labai nepatinka eksperimentai, kurių metu kankinami nieko nekalti gyvūnėliai.

Bruzdančius vaikus svečias sudomino linksmais patarimais kaip pasigaminti elektros, įleidžiant į tvenkinį elektrinių ungurių, kaip pasigaminti šilumos, trinant viena į kitą ne tik rankas, bet ir kates ar šunis. Pagerbdamas tėčius gaisrininkus, pacitavo iš dramos „Gaisrininkų legendų“ (pagal šią pjesę sukurtas televizijos filmas – komedija), rimtų eilių paskaitė iš autobiografinės knygos „Elio“, kuri „nėra vien apie autorių, bet autoriaus akimis pamatyta“.

L. Jakimavičius atsakė į mokinių klausimus, kaip pradėjo rašyti, iš kur semiasi idėjų, ką mėgsta skaityti, ką veikia be rašymo. Paaiškino apie tai, kaip modernioje nūdienoje dingsta lėtas ir gražus santykis su aplinka ir šitaip prapuola kiekvieno darbo šventumas. Ir todėl:

„Tolimos ateities šienpjoviai
dalgiais
kertantys debesis
spjaudys kramtomą gumą
į mūsų laikus“.

Šauniai ir žingeidžiai kaimo mokyklos bendruomenei svečias ir rimtai ir pokštaudamas pasakojo apie mokyklos laikus, apie linksmiausią išdaigą, apie šiandieninį bei savo kartos jaunimą, apie išdykusius kūrybingus vaikus bei supratingus mokytojus.

Poetas išvyko, paskleidęs šilumą ir džiaugsmą. Kiekvienas popietės dalyvis į namus parsinešė po knygelę iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, kurią būtinai perskaitys su namiškiais. 

Danutė Miknevičienė,
 Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.