Ginkūnų bibliotekoje pavasaris pražydo posmais

2015-04-29

 

 

Balandžio 17 d. Ginkūnų biblioteka sukvietė skaitovus, eiliuotojus ir klausytojus į tradicinę šventę „Pavasaris pražydęs posmais“. Šį kartą vėl prisilietėme prie poezijos žanro, žmogaus sielos dalelės, išsprūdusios iš kūrėjo vidaus ir nugulusios strofa popieriuje. Eilės yra skirtos žavėti ir žavėtis.

Šiemet susirinko būrys skaitovų: Ginkūnų lopšelio-darželio mažieji bei Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos moksleiviai – skaitymo konkursų nugalėtojai, poezijos ir literatūros mėgėjai. Skaityti eilių susirinko kūrėjai – poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Menų šaltinis“ literatai. Pristatytas šiemet išleistas jų kūrybos almanachas „Rudens šviesa“. Tai tie žmonės, kurie, lydimi poetinio žodžio galios, sugeba sušildyti sielą žmogaus.

Mažieji lopšelio-darželio skaitovai deklamavo išmoktus eilėraščius, Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos 7 klasės mokinys Visvaldas Vaičiulis – Šiaulių rajono meninio skaitymo konkurso nugalėtojas – skaitė ištrauką iš Vytauto Račicko knygos „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“. Septintos klasės mokinė Augustė Stancelytė, mokyklos meninio skaitymo konkurso pirmos vietos nugalėtoja, skaitė lietuvių liaudies sakmės „Laumės“ ištrauką.
 
Šventėje su džiaugsmu sutiko dalyvauti buvusios Ginkūnų mokyklos mokinės, dabar besimokančios Šiauliuose: Gerda Dautaraitė, Didždvario gimnazijos ir Monika Gailiūtė, Šiaulių Universiteto gimnazijos devintokės. Klausėmės jų sukurtų eilėraščių, kuriuose atsispindėjo asmeniniai išgyvenimai, savita dvasinė patirtis, romantiškumas.

Jau ketveri metai kaip Lietuva be Justino Marcinkevičiaus – talentingiausio poeto, doriausio ir tauriausio žmogaus. Žmogus iškeliavo, bet liko jo neramūs poezijos žodžiai, kurie kelia ir stiprina žmogaus dvasią, kuriais tebesidžiaugia žmonės. Aktyvi bibliotekos skaitytoja, skaitovė Kostė Korsakienė pateikė ištisą aukso minčių lobyną iš poeto dokumentinės literatūros knygos „Dienoraštis be datų“.

Labiausiai visų lauktas momentas buvo almanacho „Rudens šviesa“ pristatymas. Jo sudarytoja Aldona Liepienė atskleidė leidinio atsiradimo procesą, dalijosi mintimis apie gyvenimą ir kūrybą.

Savo eiles, pulsuojančias švelnumu, kupinas meilės ir išminties, gyvenimo pamokas, pristatė poetės Rita Bielskienė, Regina Vaišnorienė, Eglė Boreikienė.

Į skambių eilėraščių puokštę gražiai įsipynė ir dainuojamosios poezijos kūriniai. Skambant gitaros akordams, jaunoji atlikėja, 8 klasės mokinė Dovilė Karpiūtė, visus užbūrė savo dainomis.

Popietė tapo tikrai šventiška ir turininga – skambėjo muzika, eilės, sukeldamos begales pačių įvairiausių emocijų, pradedant džiugesiu, baigiant liūdesiu. Tai išgyventos, išmylėtos, nuoširdžiai perteiktos eilės, kurių klausantis, ne vieną aplankė patys geriausi jausmai.

Rimvida Linauskienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Ginkūnų filialo vyresnioji bibliotekininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.