Vaikai ieškojo poezijos fėjos

2014-06-25Kalbėti su vaikais apie poeziją? Šiame technologijų, greičio, informacijos amžiuje...? Neįdomu, visiška nesąmonė! Taip galvoja daugelis. Taip galvojome ir mes, Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos darbuotojos (ir kaip labai, pasirodo, klydome). Bet vis dėlto nutarėme pabandyti. Sukūrėme projektą „Pasibelsk, poezijos fėja“, gavome dalinį Lietuvos kultūros tarybos finansavimą. Tai kultūrinės edukacijos renginių ciklas. Projekto renginiuose dalyvauti pakvietėme Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos jungtinę antrokų grupę (mokytoja Gražina Trečiokienė) ir 3a kl. mokinius (mokytoja Virginija Kruopienė). Ir prasidėjo darbas.

Gegužės 9 d. bibliotekos salėje įsikūrė „Poezijos laboratorija: prisijaukink eilėraštį“. Laboratorijos vadovė poetė Zita Gaižauskaitė leido vaikams pasijusti tikrais kūrybos proceso dalyviais, mokė reikšti savo mintis, emocijas. Nebuvo nei vieno snaudžiančio, nuobodžiaujančio ar išdykaujančio. Tikrai, tikrai! Vaikai kūrė eilėraščius apie juos supantį pasaulį, apie mamą, tėtį, pavasarį, mylimą mokytoją ir t.t. Galutinis rezultatas pranoko visus lūkesčius: kiek daug visko mūsų vaikuose. Žavėjo posmų nuoširdumas, vaikiško pasaulio spalvingumas ir netgi labai gilios mintys. O Ąžuolo, Rusnės, Ernesto eilėraščiuose poetė Z. Gaižauskaitė įžvelgė tikro kūrėjo užuomazgų.Gegužės 14 d. vaikai rinkosi į kūrybines dirbtuves „Poezijos spalvos“. Kartu su dailininku Vidmantu Jažausku ieškojo spalvų savo sukurtiems eilėraščiams, juos iliustravo. Pasirodo, ne taip jau ir paprasta piešinyje parodyti meilę mamai, saulutės šilumą ar mylimo katino išdaigas. Dailininkas padėjo tuos sunkumus įveikti. Projekto dalyvių iliustruoti eilėraščiai sugulė į bendrą poezijos knygą „Poezijos spalvos“. Knygą galima pavartyti Vaikų aptarnavimo skyriuje.


Gegužės 21 d. vyko literatūrinis-muzikinis susitikimas „Kai žodis pragysta“. Su mažaisiais biržiečiais bendravo Šiaulių miesto vaikų muzikinės studijos „Nieko tokio“ dalyviai, aktorė Jūratė Budriūnaitė ir kompozitorius, muzikos pedagogas Vadimas Kamrazeris. Kai svečiai uždainavo, abejingų salėje neliko. Vaikai plojo, lingavo, šoko, kartu dainavo. Antrokas Vainius, tapęs žaviu drugeliu, skrajojo tarp gėlėmis paverstų mergaičių... Bet, svarbiausia, projekto dalyviai turėjo retą galimybę išgirsti, kaip skamba jų sukurtas eilėraštis, skaitomas tikros aktorės. Dar įdomiau – kaip skamba eilėraštis, kai jam pritaikai muziką, jį dainuoji. Viliaus, Marijos, Ąžuolo, Rusnės ir kitų eilėraščius skaitė aktorė J. Budriūnaitė, dainą pagal Gretos sukurtas eiles dainavo visi žiūrovai. Įspūdis buvo nepakartojamas. Vaikai pasijuto tikrais kūrėjais, jiems plojo pilna salė.
Projektas parodė – mūsų vaikai pilni įvairiausių kūrybinių daigelių. Tik reikia tuos daigelius pastebėti, puoselėti. Ir netiesa, kad poezija vaikams nesuprantama, neįdomi. Tik informacijos amžiuje poetinio žodžio vaidmuo ankstyvajame brandos etape yra nepelnytai pamirštas.Danutė Medinienė,
Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.