Pėdutės kvietė į Užpalių bibliotekąLietuvos bibliotekininkų draugija 2013 metų balandžio 23-ąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, jau tryliktą kartą skelbė Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“. Šių metų Nacionalinė bibliotekų savaitė skirta jauniesiems bibliotekų lankytojams: vaikams, paaugliams, jaunimui. Užpalių biblioteka dalyvavo devintąjį kartą.

Bibliotekų savaitės renginiai Užpalių bibliotekoje prasidėjo jau tradicija tapusiais vidurdienio skaitymais. Šių metų vidurdienio skaitymai buvo skirti Prano Mašioto – vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto – 150-sioms gimimo metinėms. Nacionalinę bibliotekų savaitę pradėjo trečiokai ir jų mokytojas Saulius Šližys. Jie dalyvavo literatūrinės parodos, skirtos P. Mašiotui, atidaryme. Po atidarymo kartu su mokiniais ir mokytoju skaitėme P. Mašioto pasakėlę „Musytė Saldainytė“. Pasiskirstę į komandas vaikai gavo įvairių užduočių, susijusių su perskaityta pasaka. Jie užduotis atliko kūrybingai, nes atidžiai klausė skaitomo teksto. Varžytuvių nugalėtojais tapo visi, nes tikslas buvo pasiektas: gražiai, garsiai perskaitytas kūrinys, atsakyta į klausimus, gražiai iliustruotos atskiros pasakos dalys, pasipildė žinių bagažas, susipažinome su dar vienu vaikų rašytoju, su kurio parašytomis ar išverstomis knygomis užaugo ne viena karta.

Renginys bibliotekoje užtruko dvi pamokas, bet neprailgo. Baigiantis renginio laikui, vaikai pristatė perskaitytas knygutes ir užklijavo lapelius ant savo Knygų medžių.

Bibliotekoje per Nacionalinę bibliotekų savaitę apsilankė darželinukai su auklėtoja Ramute Gaučiene, kurie smagiai leido laiką žiūrėdami animacinius filmukus. Priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoja Violeta Pranaitiene vartė ir skaitė knygeles apie įvairias profesijas, pasakojo apie savo svajones ir aišku žaidė įvairių žaidimų. Antrokai su mokytoja Ona Sirvydiene atėjo pristatyti savo piešinių parodos „Sakmė apie Neringą“ ir perskaityti Eduardo Mieželaičio sakmę „Neringa“. Užsiėmimo metu klausėmės įrašų, susipažinome su Birutės Lenktytės poemėle apie Neringą. Skaitė patys vaikai, mokytoja, bibliotekininkė. Išklausius įvairių skaitymo būdų, mokiniai atsakinėjo į mokytojos paruoštus klausimus. Išnagrinėjus sakmę apie Neringą, antros pamokos pabaigoje dalijomės mintimis apie perskaitytas knygas, skaičiavome perskaitytus puslapius, sveikinome nugalėtojus.

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius vainikavo 7-9 klasių mokinių susitikimas su rašytoju, išleidusiu daugiau nei 11 knygų, medžio drožėju, išdrožusiu apie 200 darbų, mokslininku ir įdomiu žmogumi, rašančiu tarmiškai, Romualdu Šimkūnu. Klausėme jo gyvenimo istorijos, tarmiškai parašytų kūrinių, vartydami fotonuotraukas, susipažinome su medžio darbais.

Nacionalinė bibliotekų savaitė, į Užpalių biblioteką kvietusi pėdutėmis, dovanojusi išmintingų žmonių patarimų vokeliuose ir kur visada laukiami skaitytojai, baigėsi. Gal visų atsakymų bibliotekoje ir nėra. Bet čia yra žinių, kur tuos atsakymus rasti.

Vida Juškienė ir Rena Šliogerienė,
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos
Užpalių filialo bibliotekininkės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.