Kūrybos vakaras Zarasų viešojoje bibliotekoje

2017-12-13
 


Sakoma, kad poezija, ypač šiuolaikinė, yra sudėtinga, netgi nesuvokiama. Šioms mintims, matyt, pritartų ir zarasiškiai, susirinkę pasiklausyti poeto, eseisto, vertėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kornelijaus Platelio eilių. Kūrybos vakarą Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojams ir svečiams dovanojo Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, vykdydama per Lietuvą keliaujantį „Literatūros ir kino dienų“ projektą.

Kornelijus Platelis skaitė eilėraščius iš savo poezijos knygų: „Atoslūgio juosta“, „Palimpsestai“, „Karstiniai reiškiniai“, „Prakalbos upei“. Taip pat buvo skaitomi nauji, knygose dar nespausdinti eilėraščiai. Kaip teigia poetas, jis yra parašęs nemažai eilėraščių moters balsui. Būtent šiuos eilėraščius skaitė Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Nijolė Kazlauskaitė, kuri, pasak Elvyros Pažemeckaitės, K. Platelio kūrybą suminkštino ir suteikė naujų atspalvių. E. Pažemeckaitė yra Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė, atlydėjusi svečius į literatūros vakarą.

Iš tiesų, K. Platelio kūryba nėra lengva ir skaitytojo ausiai įprasta liūliuojanti poezija. Poetas naudoja senąsias eilėdaros sistemas, taip išgaudamas nesusiliejančius muzikos garsų sąskambius. Tai ne tiek jausmo, kiek proto ir geismo poetas. Jo poezija pagrįsta protu, aukštu intelektu, jungia modernią poeziją su praeities kartų poezija. Eilėse atsispindi mitinė, kultūrinė ir istorinė atmintys. Susipina krikščioniškosios, rytų, antikinės išminties sistemos. Kūryboje daug biblinių motyvų, keliami filosofiniai būties klausimai. Viena iš K. Platelio kūrybos temų – erotika: žavėjimasis moterimis, įsimylėjimo būsenos. Kadangi daug eilių skambėjo erotikos tema, pats autorius juokėsi, pažymėdamas šį literatūros vakarą cenzu N-16. Tačiau niekas nedrįstų paneigti, kad išvardyti kūrybos bruožai sudaro nuostabius ir apgalvotus meno kūrinius, kurie nepaliko abejingų zarasiškių, išlydėjusių poetą ir aktorę N. Kazlauskaitę šiltais ir garsiais aplodismentais.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta poeto K. Platelio kūrybos apžvalga, maloniai kviečiame apsilankyti.
 
 

 

 

Inesa Dumbravienė,
 
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

autorės nuotraukos


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.