Gedimino sapno legenda

2018-02-21
 

Pagal Balio Sruogos poemą „Giesmė apie Gediminą“ Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 5-10 kl. mokinių dramos būrelis pastatė lėlių teatriuko spektaklį. Būrelio vadovė – Irmina Puipaitė. Dekoracijas gaminti padėjo dailės ir technologijų mokytoja Audronė Užtupienė. „Giesmė apie Gediminą“ – 79-oji sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ knyga.
 

Spektaklio premjera įvyko Lietuvos Šimtmečio išvakarėse, vasario 15 dieną. Prieš tai vyko pamoka „Gedimino idėjos gyvos ir šiandien“ – šio kūrinio aptarimas.

B. Sruogos poetinis kūrinys „Giesmė apie Gediminą“, dedikuotas „Gražiajam jaunimėliui“, atgaivina tautos praeitį, padaro ją sava, mylima, suprantama ir lyg drąsina, įkvepia naujiems žygiams. Kunigaikštis Gediminas, „linksmas, spindintis, šviesus“, parodomas kaip Lietuvos valstybingumo simbolis.
 

Mokiniams buvo išaiškinta  legendos vilko kauksmo perkeltinė prasmė ir Lietuvą garsinusio Gedimino veikla. Jaunimas diskutavo apie tai, kad legenda pasakoja apie pranašystę, koks stiprus bus miestas ir mūsų šalis. Tą pranašystę išpildė Nepriklausomybės akto signatarai paskelbdami pasauliui apie mūsų tautos laisvę. Mes vieni pirmųjų išstojome iš Tarybų sąjungos ir įkvėpėme taip pasielgti kitas šalis. Buvome pasauliui pavyzdys.
 


Mokiniai vertino Gedimino gebėjimus iš šių dienų perspektyvos. Jie kalbėjo, kad Lietuvą garsinantis žmogus, kaip ir Gediminas, turėtų būti bendraujantis ne tik gimtąja kalba, ambicingas, strategiškas, žinantis savo vertę, pasitikintis savimi, gerbiantis savo šalį, ja besididžiuojantis, tolerantiškas. Mokiniai vardijo asmenybes, garsinančias Lietuvą, dalijosi savo ateities vizijomis ir svajonėmis.
 

Danutė Miknevičienė,
Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė
 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.