Vasaros skaitymai baigėsiGegužės mėnesį Lietuvos vaikai pradėjo auginti simbolinius Knygų medžius. Visą vasarą vaikai buvo skatinami skaityti. Šiemet jau antrus metus iš eilės plakatai buvo nemokamai dalijami bibliotekose ir knygynuose. Šiuos plakatus vaikams dalijo ir Žiežmarių miestelio biblioteka. Simbolinius medžius augino 14 bibliotekos skaitytojų. Per vasarą mūsų projekto dalyviai perskaitė 294 knygas. Daugiausia, net 79 knygas, perskaitė Miglė Pozniokaitė. Nors ji tik antros klasės moksleivė, tačiau jos Knygų medis užaugino daugiausia žalių lapelių.

Visą vasarą bibliotekoje vaikai turėjo ką veikti. Veikė Dailės studija, kurioje vaikai susipažino su fraktalų technika ir galimybėmis, išbandė jėgas viktorinoje apie vaistažoles ir ragavo vaistažolių arbatų. Vyko žaidimų popietės lauke, o patys tikrieji skaitytojai skaitė knygas ir augino savo simbolinius medžius. Vieno susitikimo metu kūrėme savo bibliotekos herojų – Juozuką.

Penktadienio popietę Žiežmarių bibliotekoje rinkosi vaikai: Egidija, Vanesa, Ana Marija, Rokas, Paulina, Miglė ir kiti. Vyko baigiamasis renginys, kurio metu vaikams buvo išdalyti atšvaitai ir kvietimai į baigiamąjį renginį Vilniuje, taip pat kiekvienam padovanojom po knygą. Renginį baigėme vaikų rašytojo, dailininko Pauliaus Juodišiaus interaktyvios knygos peržiūra „Amarėlio pyragas“. Visų susirinkusių laukė staigmena: po peržiūros visi galėjo paragauti „Amarėlio“ pyrago su čiobrelių arbata.

Arina Keturkaitė,
Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Žiežmarių filialo bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 2 skaityti
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.