Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     

Paskelbti pretendentai į Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus
 
2018-10-03 
Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisija iš visuomenės sulaukė keturiasdešimt siūlomų kandidatų į Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Tarp jų – gausus būrys rašytojų.


Kandidatais įregistruoti vertėjas Pranas Bieliauskas (rekomenduoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga), rašytoja Kristina Sabaliauskaitė (rekomenduoja Lenkijos institutas Vilniuje, UAB „Baltų lankų“ leidyba, VšĮ „Naujasis Židinys – Aidai“, Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje, VšĮ teatras Utopija), poetas Jonas Jakštas (rekomenduoja Viliaus Gužauskio firma „HOMO LIBER“), rašytojas Marius Ivaškevičius (rekomenduoja Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas), rašytoja Undinė Radzevičiūtė (rekomenduoja Lietuvos Rašytojų sąjunga), rašytojas Vytautas Martinkus (rekomenduoja Lietuvos rašytojų sąjunga).

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks laureatus ir skirs iki 6 premijų.  Komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, komisijos nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Visų pretendentų sąrašą rasite čia.

Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.