Niukė, Nafnafas ir kiti


Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius vykdo projektą „Pažink pasakų (knygų) pasaulį su lėle“, kurį remia Kultūros rėmimo fondas ir Trakų rajono savivaldybė. Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti su profesionaliu ir mėgėjišku teatru, paskatinti vaikus pažinti knygų ir pasakų pasaulį lėlių teatro pagalba, skatinti vaikų kūrybingumą, fantaziją, draugiškumą, kolektyvinę kūrybinę veiklą.

Ta proga mus aplankė Raganiukės teatras. Tai profesionalus teatras vaikams, nuo 1997 m. įsikūręs Vilniuje. Šiame teatre spektaklius vaikams kuria profesionalai, mėgėjai, jaunimas ir vaikai. Teatras turi didžiausią spektaklių vaikams repertuarą Lietuvoje. Raganiukė Niukė – tai linksmoji raganiukė iš vokiečių rašytojo Otfrydo Proislerio knygutės. Raganiukė stengiasi būti gera, daryti tik gerus darbus, tačiau kaip ir vaikams kartais nutinka, vis pakliūna į linksmas ir išdaigų kupinas istorijas. Su viena iš tokių istorijų Raganiukė Niukė atkeliavo į Trakų vaikų literatūros skyrių.

Gegužės 24 d. bibliotekoje vyko spektaklis vaikams  „Trys paršiukai“. Tai visiems gerai žinomos anglų pasakos interpretacija. Ugdomasis spektaklis-žaidimas šiuolaikiškai pasakoja trijų paršelių Nafnafo, Nifnifo ir Nufnufo nuotykinę istoriją, kurioje triumfuos tik išmintingiausias istorijos veikėjas. Spektaklyje pasakojama istorija parodo vaikams, kad tokios asmeninės savybės kaip darbštumas, ryžtingumas tampa privalumu gyvenime.

Spektaklis ypatingas tuo, kad jame vaidinti buvo pakviesti vaikai iš salės. Tris paršiukus įkūnijo 2-4 klasės mokiniai Daniel Sienkevič, Tomaš Urbanovič, Valdemar Jankauskas. Tam, kad labiau įsijaustų į vaidmenis, vaikai buvo aprengti linksmais kostiumais. Pagrindinė taisyklė, kuria turėjo vadovautis mažieji aktoriai – veido mimikos, kurios turėjo atspindėti Raganiukės Niukės pasakojamąjį tekstą. Paršiukai puikiai susitvarkė su savo vaidmenimis bei nugalėjo linksmai piktąjį vilką. Žiūrovai taip pat neliko pasyviais reginio stebėtojais, nes viso spektaklio metu savo patarimais padėjo paršeliams.

Spektaklį stebėjo ir vaidinime dalyvavo Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės  mokyklos 1-4 klasės mokiniai su mokytojomis Elvyra Lavrukaitiene, Galina Grinevič, Lucija Kašėtiene, Violeta Naumovič bei kiti nuolatiniai bibliotekos renginių lankytojai.

Šiuo metu vaikų literatūros skyriuje vyksta bibliotekos teatriuko naujojo vaidinimo „Linksmasis traukinukas“ repeticijos, kurioms vadovauja režisierė Irena Jocienė. Artimiausias teatriuko pasirodymas Trakų miesto šventėje.

Dalia Bagdžiuvienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.