Žiemos skaitymai Kupiškyje
Skirtingais metų laikais skaitymai gamtoje Kupiškyje jau tapo tradicija. Kupiškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos 2013 m. vasario 27 d. pakvietė „Varpelio“ mokyklos vaikus ir lavinamųjų grupių ugdytinius kartu su auklėtojomis pasiklausyti eilių apie žiemą, pasidžiaugti besibaigiančia žiema.

Susitikimas prasidėjo Salomėjos Nėries eilėraščiu „Senelės pasaka“, kurio žodžiai skambėjo visų dalyvių lūpose. Bibliotekininkės skaitė Janinos Degutytės, Liutauro Degėsio, Almos Karosaitės, Kosto Kubilinsko, Zitos Gaižauskaitės, Valerijos Valsiūnienės ir kitų poetų eiles, su vaikais diskutavo apie žiemos mėnesius, priminė mažiesiems nepamiršti savo mažųjų draugų – paukštelių.

Visus labai nustebino „Angeliukų“ grupės auklėtinis, būsimasis pirmokas – Eligijus Dzikavičius, kuris labai išraiškingai ir vaizdingai perskaitė Pauliaus Širvio eilėraštį apie šalčiausią metų laiką. Kitą kartą į skaitymus pažadėjo įsijungti ir kiti grupės vaikai. Džiugu, kad taip anksti mažieji pradeda skaityti.

Pabuvus kartu, pasidžiaugus dar besisvečiuojančia žiema, skubėjome išgerti karštos žolelių arbatos ir sušilti. Vasario šviesa mums visiems padovanojo daug gražių vilčių ir tikėjimo, kad pavasaris jau ne už kalnų.


Jolita Janušonienė
,
Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Fotografavo vyr. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.