Užpalių krašte vaikai myli knygą
2012 metų pavasarį, išeidami atostogų Užpalių gimnazijos pradinių klasių mokiniai parsinešė į namus projekto „Augu skaitydamas“, inicijuoto leidyklos „Alma littera“, plakatus „Knygų medis“, ant kurių vaikai vasarą klijavo lapelius su savo perskaitytų knygų pavadinimais. Rudenį, nešini įvairiomis spalvomis „pražydusiais“ medžiais, vaikai susirinko į biblioteką. Jų laukė viešnios iš Utenos „Pegaso“ knygyno. Jos  apdovanojo daugiausia knygų perskaičiusius jaunuosius bibliotekos skaitytojus ir vedė nuotaikingą viktoriną, kurios metu vaikai atsakinėjo į klausimus ir rinko „riešutėlių derlių“. Išvykdamos viešnios išsivežė užaugintus „Knygų medžius“ ir paliko mokiniams naujų, dar be lapų. Per visus mokslo metus I-IV klasių mokiniai augino medžius, į lapelius įrašydami ne tik knygos pavadinimą ir autorių, bet ir perskaitytų knygų puslapių skaičių. Taip netruko prabėgti mokslo metai.

Šių metų gegužės mėnesį prasidėjo antrasis įmonių grupės „Alma littera“ iniciatyvos „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ etapas, kuris vaikus kartu su tėveliais pakvietė atrasti skaitymo džiaugsmą, visą vasarą klijuoti lapelius su perskaitytų knygų pavadinimais ant Knygų medžių ir taip juos auginti.

Prieš pradedant naują skaitymo etapą, reikia užbaigti senąjį. Gegužės mėnesio pabaigoje į Užpalių biblioteką rinkosi 1-4 klasių mokiniai, kurie Knygų medžius augino nuo rudens. Į svečius atvyko Utenoje veikiančio „Pegaso“ knygyno vedėja Jurga Vitienė.

Susitikimą pradėjo 2 klasės mokinė Monika Juškaitė smagia akordeono melodija. Pasveikinusios pradinukus su pavasariu ir su sėkmingai užaugintais medžiais, bibliotekininkės žodį suteikė viešniai. Ji vedė specialų lavinamąjį žaidimą „Augu skaitydamas“. Žaidimą sudaro 70 kortelių su penkiais žodžiais, susijusiais su knygomis: pavadinimai, herojai, būtybės, vietos, burtažodžiai ir kita. Šį žaidimą padovanojo „Augu skaitydamas“ Užpalių vaikams. Vaikai klasėmis varžėsi, stengdamiesi atspėti kortelėse įrašytus žodžius. Žaidimo tikslas – parodyti, kad knygos gali padėti sužinoti daug naujų dalykų, žaidimas padeda lavinti vaizduotę, plėsti žodyną. Viktorinos nugalėtojais tapo IV klasės mokiniai, surinkę į krepšelį daugiausia saldainių. Nors ir kaip smagu buvo žaisti, bet tiksintis laikrodis priminė apie bėgantį laiką, todėl iš kiekvienos klasės daugiausia puslapių perskaitę vaikai buvo pakviesti pristatyti savo mėgstamiausias knygas, o jų laukė „Pegaso“ dovanos. Dovanas gavo I klasės mokinys Juventas Trakas, II klasės mokiniai JorūnasJanaudis, Kamilė Kublickaitė, Pijus Keraminas, trečios klasės – Medeina Maniušytė, Karolis Sirvydis, Renatas Gražys, ketvirtos klasės – Viktorija Tamulytė.

Rugsėjo mėnesio viduryje vėl rinksimės į būrį, skaičiuosime derlių, smagiai leisime laiką su perskaitytų knygų herojais ir džiaugsimės, kad mūsų krašte auga kūrybinga, sumani ir skaitanti karta.

Bibliotekininkės Vida Juškienė ir Rena Šliogerienė,
Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.