Naujienos
2019-11-13 Kinų kalba išleista pirmoji Lietuvos šiuolaikinės poezijos rinktinė

Kinų kalba išleista pirmoji Lietuvos šiuolaikinės poezijos rinktinė

Dvidešimt šeši – tiek Lietuvos poetų pristatoma pirmojoje Kinijos leidyklos „Guangdong Flower City Publishing House“ išleistoje šiuolaikinės Lietuvos poezijos antologijoje.

2019-10-18 Paskelbti 2020-ųjų Astridos Lindgren premijos nominantaiAstridos Lindgren premijai (ALMA) 2020 m. nominuoti 237 autoriai iš 68 šalių. Nominantų sąraše ir vienas lietuvių autorius bei iliustruotojas – Kęstutis Kasparavičius. Jį premijai nominavo IBBY Lietuvos skyrius.

2019-10-15 Paroda. Bežodžių knygų kolekcijaNacionalinė biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi pirmą kartą kviečia susipažinti su unikalia bežodžių knygų kolekcija. Ši po pasaulį keliaujanti bežodžių knygų paroda yra tarptautinio IBBY projekto „Bežodės knygos: iš pasaulio į Lampedūzą ir atgal“ dalis.

2019-10-15 2019 m. „Man Booker“ laimėtojai – M. Atwood ir B. EvaristoSpalio 14 d. paskelbta, kad 2019 m. „Man Booker“ prestižinis literatūrinis apdovanojimas paskirtas dviem rašytojoms –  Margaret Atwood už knygą „The Testaments“ ir Bernardine Evaristo už kūrinį „Girl, Woman, Other.

2019-10-11 Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“


XXI a. dažnai vadinamas vizualumo amžiumi. Vaikų literatūroje vaizdas taip pat įgauna vis didesnę reikšmę, todėl spalio 9–10 d. įvyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai, kuriuos organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami LR Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

2019-10-10 Nobelio literatūros premijos atiteko rašytojams Olgai Tokarczuk ir Peteriui HandkeSpalio 10 d. Švedijos akademija paskelbė 2018 metų ir 2019 metų Nobelio literatūros premijos laureatus – šis prestižinis apdovanojimas atiteko lenkų rašytojai Olgai Tokarczuk ir austrų rašytojui Peteriui Handkei.

2019-10-10 Paskelbti pretendentai į Nacionalines kultūros ir meno premijasLietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija iš visuomenės sulaukė per keturiasdešimt siūlomų kandidatų tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais, tarp kurių – ir gausus būtys rašytojų.

2019-10-10 Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ (vaizdo įrašas)


Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje vyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“, kurią organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

2019-10-01 Skaitymo iššūkį įveikę žmonės per vasarą perskaitė daugiau kaip 74 tūkst. knygų 
Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos ketvirtus metus vykdo akciją „Vasara su knyga“. Šiemet joje dalyvavo daugiau kaip 16 tūkst. žmonių, kurie iš viso perskaitė per 74 tūkst. knygų.

2019-09-25 Akcija „Metų knygos rinkimai 2019“: skelbiami įdomiausių kūrinių penketukai


Jau tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Penkioliktą kartą vykstantys knygų rinkimai skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais ir siekia populiarinti skaitymą kaip prasmingą, įvairiapusiškai praturtinančią ir patrauklią veiklą.

 
 1 2 3 Pirmyn -> 
Naujienų archyvas
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.