Skaitymo metai - Naujienos:Praktinės užsiėmimo pagal Indrės Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ rekomendacijos

Naujienos

2020-12-18
Praktinės užsiėmimo pagal Indrės Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ rekomendacijos


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programą 2019‒2024 metams, organizavo Pirmosios knygos konkursą, kurio tikslas buvo išrinkti geriausią naujai sukurtos paveikslėlių knygos, skirtos 0–3 metų amžiaus vaikams, maketą ir paskatinti ankstyvojo amžiaus vaikams skirtų knygų kūrybą Lietuvoje. Geriausia pripažinta Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“.

Ši knygelė yra dalis pagal projektą „Knygų startas“ platinamo ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlio, kurį dar sudaro speciali „Knygų starto“ kuprinėlė, atvirukai su Nacionalinės bibliotekos specialistų kurtais patarimais, kaip skaityti su vaikais, ir spalvingi skirtukai. 

Remiantis šia knygele buvo sukurtos užsiėmimų su vaikais bibliotekose rekomendacijos. Knygelė „Kapt kapt kapt“ šiame kūrybiniame procese naudojama kaip atspirties taškas, joje slypintys raktiniai žodžiai – kaip įkvėpimas veiklai. Rekomendacijas rengė knygelės autorė, rašytoja I. Zalieckienė, aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė. Jose rasite:

  • bendrąsias rekomendacijas, kaip pasiruošti renginiui ir jį organizuoti,
  • knygelės autorės atradimus – tikrąsias istorijas, įkvėpusias sukurti personažus,
  • užsiėmimų įvairaus amžiaus vaikų grupėms siūlymus,
  • bendrąsias skaitymo su vaikais rekomendacijas, kuriomis siūlome pristatant knygelę pasidalyti su tėvais.

Parsisiųskite rekomendacijų leidinį.


Taip pat kviečiame pažiūrėti kai kuriuos rekomendacijose aprašomus užsiėmimus; juos sukūrė ir vaizdo įraše demonstruoja aktorė K. Savickytė:


  • Kaip skaityti knygelę „Kapt kapt kapt“? Knygos perskaitymo būdai ir lietaus mankšta

Pažiūrėję šį vaizdo įrašą sužinosite, kokiais būdais galima skaityti I. Zalieckienės knygelę vaikams „Kapt kapt kapt“. Pamatysite, kaip gali būti vedama lietaus mankšta (05:11 min.). Vaizdo įrašą rasite jutubo kanale

 

  • Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 0–2 metų vaikams

Šiame vaizdo įraše pamatysite keletą edukacinių veiklų su 0–2 metų vaikais pavyzdžių. Sužinosite, kaip su vaikais pasigaminti debesis (0:33 min.) ir žaisti slėpynių žaidimą „Voverės riešutų maišeliai“ (01:48 min.). Vaizdo įrašą rasite jutubo kanale

 

  • Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 3–4 metų vaikams

Šiame vaizdo įraše pamatysite keletą edukacinių veiklų su 3–4 metų vaikais pavyzdžių. Sužinosite, kaip patiems sukurti lietaus garsus (0:33 min.) ir su vaikais įteigti šypsenų gaminimo fabrikėlį (02:17 min.). Vaizdo įrašą rasite jutubo kanale.

 

  • Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 5–6 metų vaikams

Šiame vaizdo įraše pamatysite keletą edukacinių veiklų su 5–6 metų vaikais pavyzdžių. Sužinosite, kaip tapti garsų tyrinėjimo mokslininkais (0:34 min.) ir žaisti žaidimą „Lietus naktį“ (02:31 min.). Vaizdo įrašą rasite jutubo kanale.

 

  • Kaip patiems sukurti knygos atvartą? Pavyzdys pagal knygelę „Kapt kapt kapt“

Be rekomendacijų, galima pažiūrėti ir vaizdo įrašą, kuriame K. Savickytė drauge su Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto lektore Rima Aleknavičiūte-Stasiule pasakoja, kaip galima sukurti didelį knygos atvartą kartu su vaikais. Vaizdo įrašą rasite jutubo kanale.


Programą įgyvendina