Skaito elektronines knygas

2017-04-10

 


Įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“, Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka įsigijo 38 elektronines vaikų ir paauglių literatūros knygas. Šios el. knygos perkeltos į dešimt planšetinių kompiuterių. Tai reiškia, kad gauta 380 naujų knygų!

Šią savaitę 3–9 klasių mokiniai (po pamokų, klasių valandėlių metu) skaitė anglų rašytojo Hju Loftingo „Daktaro Dolitlio keliones“. Pirmoji H. Loftingo knyga apie daktarą Dolitlį pasirodė 1922 m. Iš viso sukurta dvylika knygų. Daktaras Dolitlis pasaulyje garsus tuo, kad mokėjo gyvūnų kalbą. Su savo globotiniais Dolitlis apkeliavo daugybę šalių, patyrė gausybę nuotykių. Šios senos knygos dabar yra leidžiamos iš naujo. Praeityje aktualios problemos, vertybės ir nuostatos svarbios ir šiandien.

Perskaitę knygą mokiniai dalyvavo diskusijose – sąsajose tarp kūrinių herojų bei nūdienos žmonių. Skaitydami knygą mokiniai ruošėsi lėlių teatro spektakliui „Daktaras Dolitlis“, kurį balandžio 20 d. žiūrės Vilniaus „Lėlės“ teatre.

Knygas iš planšečių mokiniai skaito labai noriai. Jie sako, kad „elektroninę knygą žymiai lengviau skaityti, patogiau laikyti nesunkią planšetę, patogiau pereiti į kitą puslapį“, „ne taip pavargsta akys, nes galima pasididinti šriftą, galima pasišviesinti ekraną“, „jų nesuplėšysi“, „nuo jų neima miegas“, „tiesiog kažkaip patogiau ir praktiškiau, taip pat moderniškiau, juk naujovės yra gerai“, „elektroninės knygos žymiai pigesnės: nusipirkai vieną, įkėlei į dešimt planšečių ir gali skaityti jau dešimt žmonių“, „laikydamas rankoje vieną nedidukę planšetę turi dešimtis knygų ir gali skaityti pasirinkęs, kurią nori“ – elektroninių knygų privalumus vardijo mokiniai. Tačiau nemaža dalis buvo tokių, kuriems labai svarbus knygos kvapas, knygos puslapių vartymas, kurie sakė, kad nuo elektroninio skaitymo pavargsta akys.

Elektroninės knygos suteiks mokiniams galimybę skaityti visą knygą, ne tik ištraukas vadovėlyje, nes įsigyta ir programinės literatūros.


 
Danutė Miknevičienė
,

 Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.