Skaitymo skatinimo projektas Joniškio bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje

Poetė Zita Gaižauskaitė
Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji  biblioteka vykdo skaitymo skatinimo projektą „Pagauk skaitymo malonumą“, kurį iš dalies finansuoja LR Kultūros ministerija. Pagal šį projektą spalio 18 d. Vaikų literatūros skyriuje svečiavosi poetė Zita Gaižauskaitė.

Į susitikimą su poete atskubėjo gausus būrys „Saulės“ mokyklos antrokų. Z. Gaižauskaitė ir vaikus, ir mokytojas, ir bibliotekos darbuotojas sužavėjo savo trykštančia energija, gera nuotaika ir talentu. Ji tuoj pat įtraukė vaikus į pasirodymą: vaikai užsidėjo kaukes, vaidino miško žvėrelius, kartu su poete deklamavo eilėraščius. Poetė pasakojo apie jos pirmąjį susitikimą su poetu Anzelmu Matučiu, kuris ir paskatinoLėlių spektaklis ''Jūratė ir Kastytis'' tuomet dar mažą Z. Gaižauskaitę žengti kūrybos keliu. Vaikai uždavė poetei daugybę klausimų, ir į visus klausimus ji atsakydavo eilėmis. Didžiausias įkvėpimo šaltinis, pasak rašytojos, yra didžiulė meilė vaikams: turbūt todėl valanda su poete skriete praskriejo, palikdama visiems šilumą, jaukumą, šypsenas mažųjų skaitytojų veiduose ir širdyse.

Vaikų literatūros skyriuje spalio 17-25 dienomis vyko tradicinė šventė pirmokams „Vesk mane į savo šalį“. Pagrindiniu šventės akcentu šiemet tapo lėlių spektaklis „Jūratė ir Kastytis“ pagal to paties pavadinimo Maironio baladę. Spektaklio dekoracijos ir lėlės pagamintos vykdant bibliotekos projektą „Maironio poezija visoms kartoms“, finansuojamą Kultūros rėmimo fondo. Renginio metu vaikai supažindinami su naudojimosi biblioteka taisyklėmis, įdomesnėmis žaislinėmis knygomis, kiekvienam pirmaklasiui įteikiamas bibliotekos skaitytojo pažymėjimas. Jau tradicija tapo, kad pirmosios knygutės šventės metu kiekvienai pirmokų klasei dovanojame po pasakų knygą.

Dovilė Kurlienė,
Bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.