Džiazas, popierius ir žirklės

2018-05-30

 

Zarasų viešoji biblioteka ir Knygų šalis paskutinįjį gegužės šeštadienį šeimas, jaunimą ir suaugusiuosius kvietė į renginį „Džiazas, popierius ir žirklės Knygos kelyje“. Apsilankę Zaraso ežero Didžiojoje saloje įsikūrusiose kūrybinėse dirbtuvėse, Zarasų gyventojai ir svečiai galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys išbandyti ir pajusti kūrybos džiaugsmą tapdami menininkais.
 


Lankytojus sutiko Knygų šalies menininkai – dailininkai, grafikai, dizaineriai, fotografai, už savo kūrybą apdovanoti įvairiomis premijomis, diplomais, Lietuvą garsinantys tarptautinėse parodose.

Dirbtuvėse „Popieriaus Jazz‘as cyanotipijos atspauduose“ kurti kvietė menininkė, save vadinanti vaizdų ir žodžių galeriste, Sigutė Chlebinskaitė ir fotografas, cyanotipijos žinovas Gintas Kavoliūnas. Dalyviai susipažino su moderniojo meno pradininko, prancūzų dailininko ir skulptoriaus Henri Matiss‘e vienu iš meninės raiškos būdų – popieriaus karpymu ir karpinių spaudų kūrimu cyanotipijos technika.
 


Dirbtuvėse „Enzo Marri“ dailininkės – Jurga Šarmavičiūtė, dažniausiai knygoms kurianti „viršutinius rūbelius“-viršelius ir kraštietė Rasa Vasilevičiūtė – atskleidė legendinio italų modernisto dizainerio ir iliustruotojo, pelniusio net 4 „Aukso kompasus“ (industrinio dizaino apdovanojimus), kūrybos unikalumą. Padėjo susipažinti su dėlione, autorine knyga „Sūpynės“ ir išbandyti leporello (armonika sulankstomos) techniką kuriant spaudų paveikslėlių iliustracijas.


Dirbtuvėse „Ką padarė žirklės“ dailininkės Rūta Mozūraitė ir Loreta Uzdraitė pristatė tapytojos grafikės Ievos Naginskaitės legendinę paveikslėlių knygelę „Ką padarė žirklės“. Kvietė įsitraukti į žaidimą vartant, dėliojant pusiau padalintus puslapius, patiems kurti improvizuojant.

Apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse ir patirti malonių akimirkų save išreiškiant per meną galėjo visi kurorto sezono atidarymo šventės „Zarasai – tarytum vasara‘ 2018“ dalyviai.

Projektą „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose remia Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba. 
            

 

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė,
projekto vadovė

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.