Tarp dangaus ir pievos

2014-03-19

Literatė Eugenija KatauskienėSaulėtą kovo 13-osios rytmetį Vaikų literatūros skyriuje šurmuliavo Kupiškio mokyklos „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikučiai (auklėtoja Daina Kavoliūniene). Visi nekantriai laukė viešnios – kupiškietės, literatės, mokytojos Eugenijos Katauskienės. Mažieji darželyje ne tik skaitė poetės eilėraščių knygelę „Tarp dangaus ir pievos“, bet ir iliustravo gražiausius jos eilėraščius. Vaikų piešinių paroda eksponuota Vaikų literatūros skyriuje buvo dovana autorei už knygelę.

E. Katauskienė nuo trejų metų gyvena Kupiškyje. Čia baigė vidurinę mokyklą, vėliau studijavo Vilniaus universitete, kur įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos specialybę, o baigusi mokslus mokytojavo Kupiškio mokyklose.

Pati autorė pasakojo, kad jau nuo mažens mėgo eiliuoti. Keturi kilometrai į mokyklą ir namo neprailgdavo klajojant mintimis po poezijos šalį.

2012 m. pasirodė pirmoji Eugenijos eilėraščių knyga „Mano metų trupiniai“, skirta suaugusiems. Šioje rinktinėje sudėtas visas autorės gyvenimas – meilė, ilgesys, išdavystė, nerimas, trijų sūnelių gimimas, jų šeimos, darbas.

2013 m. sulaukėme antrosios poetės knygos „Tarp dangaus ir pievos“, kuri skirta mažiesiems skaitytojams. „Visas mūsų gyvenimas susideda iš džiaugsmų ir rūpesčių, saulėtų ir lietingų dienų, kurios prabėga tarp dangaus ir pievos“, – sakė poetė. Mokyklėlės „Varpelis“ vaikučiai maloniai nustebino autorę padeklamavę išmoktus du jos eilėraščius: „Yra!“ ir „Mamyčių diena“.

Eugenijos eilėraščiai labai nuoširdūs, dvelkiantys gerumu, ramybe ir meile. Kiekvienas eilėraštis turi savo spalvas, garsus, nuotaiką. Juos skaitydami išgyvename magišką poezijos poveikį, pajuntame vidinį autorės grožį ir dvasios tvirtybę. Eilėraščiai labai melodingi, juos skaitydami girdime įvairiausius garsus – ir lietaus lašus, ir paukščių balsus, ir bičių dūzgesį, ir vėjo šlamesį... Per poeziją autorė labai išradingai dalija skaitytojams patarimų, moko meilės ir gerumo. Eugenijos poezijos knygelė skirta visai šeimai, nes ji labai išaukština šeimos vertybes.

Susitikimo metu Eugenija perskaitė daug savo eilėraščių, papasakojo ne vieną eilėraščio gimimo istoriją, kvietė vaikus mylėti paukštelius, naminius gyvūnėlius, vabaliukus, džiaugėsi skambia pievų kompozitoriaus žiogo dainele, mokė mažuosius svajoti, fantazuoti, pavirsti paukščiais ir aplankyti tolimiausius kraštus... O kadangi pati dirbo mokytoja, tai vieną eilėraštį skyrė pradinukų mokytojai ir paaiškino vaikams, jog yra trys žmonės, kurie labiausiai juos myli – tai mama, tėtis ir mokytoja.

Eugenijos nuoširdumas, paprastumas ir šilti eilėraščiai vaikus užbūrė, jie įdėmiai klausėsi skaitomų posmų ir apibėrė autorę klausimais. Visiems buvo smalsu sužinoti, kas yra poetė. Viešnia teigė, kad savęs nevadina poete, tačiau jai kartais norisi pasakyti kažką kitaip, nekasdieniškai. Taip ir gimsta eilėraštis. Paklausta, ar neplanuoja išleisti pasakų rinktinės, atsakė, kad toks sumanymas yra.

Mažieji nuoširdžiai dėkojo Eugenijai ir skubėjo įsigyti knygelių su autorės autografu.

Jolita Janušonienė,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Fotografavo autorė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.