Telšių „Kranto“ progimnazijos renginys Bibliotekų metams

2016 04 22

 

 

Balandžio 4-5 dienomis „Kranto“ progimnazijos skaitykloje vyko 1-4 klasių renginys „Skaitau, žiūriu, kuriu“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai, Bibliotekų metams Lietuvoje, taip pat mokiniai dalyvavo Telšių švietimo centro paskelbtoje akcijoje „Valanda su knyga“.

Garsi švedų rašytoja A. Lindgren rašė: „Niekas geriau už knygą neugdo vaikų vaizduotės ir tokie vaizdai žmonijai būtini. Ateities vaizdai priklauso nuo to, kokią vaizduotės galią turės tie, kurie kaip tik dabar mokosi skaityti knygas“.

Renginio tikslas – naudojant inovatyvius metodus skatinti mokinius skaityti knygas, lavinant jų vaizduotę, turtinant kalbos žodyną, patiriant kūrybos džiaugsmą.

Šio renginio metu kūrinius raiškiai skaitė mokinių tėveliai J. Šilinskienė, L. Mileškienė ir E. Šilinienė, lietuvių kalbos mokytojos G. Juškienė ir R. Šilanskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Saplinskienė, socialinė pedagogė S. Končienė bei bibliotekos vedėja M. Gureckienė. Raiškiai skaitomi tekstai buvo glaudžiai susieti su rodomais senaisiais didaktiniais animaciniais filmais, o mokinių kūrybinės užduotys – su abiem žmonijos sukurtais lobynais.
 

Pirmokams skaitomi tekstai ir rodomi animaciniai filmai buvo apie meilę gyvūnėliams ir rūpinimąsi jais. 1a klasės mokiniai, išklausę raiškiai skaitomą pasaką „Kaip liūtas žvėrims uodegas dalino“ ir pažiūrėję animacinį filmą „Dovana silpniausiam“, atliko kūrybinę užduotį „Miško žvėrys“. 1b klasė klausėsi Mikės Lilikės eilėraščio „Aštuonkojai“ ir žiūrėjo animacinį filmą apie juos. Vaikų kūrybinis darbelis – „Jūros dugno gyventojai“. 1c klasės mokiniai išklausė ištrauką iš J. Degutytės knygos „Nepalik manęs“ ,,Sidabrėlis“, pažiūrėję animacinį filmą „Kodėl išėjo kačiukas“ sukūrė „Kačių namus“.

Antrokai ir trečiokai gvildeno melo ir tiesos, išpuikimo, šykštumo ir kitas ydas, jų atsiradimo priežastis, kaip būtų galima jų išvengti. 2a klasė klausėsi J. Avyžiaus „Melagėlio pasakėlių“, pažiūrėję animacinį filmą „Melagių pilis“ piešė „Melo ir tiesos“ sodą. 2b klasės mokiniai kūrė savo aitvarą, klausėsi sakmės apie aitvarą ir žiūrėjo animacinį filmą „Aitvaras palėpėje“. 3a klasė išgirdo raiškiai skaitomą H. Ch. Anderseno pasaką „Karalaitė ant žirnio“, žiūrėjo priešingus jausmus sukėlusį filmuką „Išpuikusi princesė“, paruošė kūrybinę užduotį „Veidrodėli, veidrodėli“. 3b klasės mokiniai, išklausę V. Biankio pasakos „Uodegos“ ir pažiūrėję to paties pavadinimo filmą, baigė piešti gyvūną nuo uodegos, nes jų užduotis – „Kieno tai uodega“. 3c klasė, išklausę lietuvių liaudies pasaką „Varguolio nelaimė“, žiūrėjo animacinį filmą „Kiaulė taupyklė“ ir kiekvienas pasidarė taupyklę. Namuose savo tėveliams skaitė H. Ch. Anderseno pasaką „Piniginė kiaulė“.

Ketvirtokai nagrinėjo pagyrūniškumo, atsakomybės, problemų sprendimo temas. 4a klasė klausėsi raiškiai skaitomos uzbekų pasakos „Kiškis pagyrūnas“, žiūrėjo ir aptarė animacinį filmą „Varlė keliauninkė“. Mokiniai padarė išvadą: pagyrūniškumas – įkyri yda, kuri aplinkiniams greit nusibosta ir nebepasitikima tuo žmogumi. Jų kūrybinės užduotys – komiksai „Varlė keliautoja: nuo balos iki balos...“ ir „Kiškis pagyrūnas“. 4b klasės mokiniai, išklausę ištraukos iš V. Račicko knygos „Šlepetė 4“ „Košmaras Raugyklos gatvėje“ ir išgirdę apie Edvarduko mokyklinius vargus, problemas, pažiūrėję animacinį filmą „Barankinai būk žmogus“, piešė jo personažus, rekomendavo panašaus turinio knygas skaityti savo klasės draugams.

Renginio svečiai – „Žemaituko“ lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo gupių „Ežiukai“ ir „Boružiukai“ vaikučiai. Jie, išklausę skaitomus kūrinius ir pažiūrėję animacinius filmus, bendradarbiaudami su pradinių klasių mokiniais taip pat atliko kūrybines užduotis, kurias parodė savo tėveliams ir papasakojo apie šį įdomų renginį.
 
                   

Šį nuostabų renginį užbaigė 1-4 klasių pailgintos dienos grupės mokiniai su mokytoja L. Šliogeriene. Bibliotekos vedėja M. Gureckienė perskaitė Brazilijos rašytojos L. Sandroni šių metų kreipimąsi Tarptautinės vaikų knygos dienos proga ir supažindino su plakato dailininku Ziraldo. Jie žiūrėjo animacinę H. Ch. Anderseno pasaką „Piemenaitė ir kaminkrėtys“.

1-4 klasių kūrybinių užduočių parodėlė progimnazijos I-ojo aukšto fojė visą balandžio mėnesį džiugins tėvelių, bendruomenės narių ir svečių akis.

Šis renginys – turiningas, įdomus, inovatyvus, o mūsų progimnazijos mokiniai, bendruomenės nariai šaunūs, gabūs, mokantys išklausyti, dalytis patirtimi, perskaitytomis knygomis, mintimis, informacija, žiniomis, kūrybiniais sugebėjimais ir džiugia pavasarine nuotaika.

Marija Gureckienė,
 bibliotekos vedėja 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.