Piešinių parodos „K. Donelaičio „Metai“ atidarymas

2014-11-21


 Lapkričio 19 d. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centre įvyko piešinių parodos „K. Donelaičio „Metai“ Vilniaus Vytauto Didžiojo mokinių piešiniuose“ atidarymas. Dalyvavo piešinių autoriai su dailės mokytoja Kazimiera Matulionyte ir Vytauto Didžiojo gimnazijos bibliotekos vedėja Vitalija Brazdžiuvienė.

Parodos rengėjai – mokytoja K. Matulionytė ir Vaikų literatūros centro darbuotoja Jūratė Pocienė, kuri ir pasveikino svečius bei pasidalijo savo mintimis apie K. Donelaičio „Metus“, diskutavo su gimnazistais apie poemos reikšmingumą, kalbėjo apie patirtus sunkumus skaitant kūrinį, parašytą beveik prieš tris šimtmečius to meto kasdiene paprastų kaimo žmonių – būrų kalba, kurioje gausu įvairių svetimybių, rusicizmų. Mokiniai sakė, kad skaitydami „Metus“ stengėsi suprasti to laikmečio žmogaus pasaulėjautą, gyvenimo kasdienybę ir problemas, bet tai nebuvo labai lengva, nes teko į gyvenimą XVIII a. pažvelgti iš dabartinio – XXI a. aukštumų.

Gimnazistai nuoširdžiai džiaugėsi, kad jų piešiniai buvo atrinkti į parodą, nors dauguma kuklinosi ir sakė to nesitikėję. Piešti pasirinko tuos „Metų“ epizodus, kurie pasirodė artimiausi jų sielai. Mokiniams patiko savo mintis apie šią poemą perteikti vaizdais ir spalvomis –tai paskatino giliau pažvelgti į kūrinio esmę. Tą pripažino ir abi viešnios – K. Matulionytė ir V. Brazdžiuvienė bei sakė, kad ir toliau eis šiuo keliu – į gilesnį kūrinio suvokimą per spalvas.

Vaikų literatūros centro bibliotekininkė Nijolė Simaškevičiūtė trumpai papasakojo svečiams apie biblioteką, supažindino su skaitytojų registravimo tvarka ir pakvietė skaityti. Visi svečiai tradiciškai buvo apdovanoti knygų skirtukais ir Vaikų literatūros centro lankstinukais. Gimnazistai apžiūrinėjo parodą, klegėjo tarp lentynų, vaišinosi saldainiais ir žadėjo sugrįžti jau kaip Vaikų literatūros skaitytojai.
 
 
 
 


 Jūratė Pocienė
,
 Vaikų literatūros centro
 Aptarnavimo ir edukacijos skyriaus
 vyriausioji bibliotekininkė – skyriaus vedėjo pavaduotoja

Nuotraukos autorės 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.