Į mokyklą pakvietė „Protų mūšis“

2016-08-09

 

Alizavos pagrindinės mokyklos biblioteka prisijungė prie Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai“.

Į biblioteką buvo pakviesti moksleiviai ir jų tėveliai rungtyniauti protų mūšyje apie senovės lietuvių dievus. Susirungė net aštuonios komandos: keturios – šeimų, keturios – mokinių. Atlikę turo užduotis, žaidėjai diskutavo, gilino žinias apie mitologines būtybes, dievus ir deives. Įveikę pirmąjį turą protų mūšio dalyviai sužinojo už ką senovės lietuviai garbino žalčius, kada ir kodėl mūsų protėviai bučiuodavo Žemę, kokius medžius senovėje žmonės sodindavo prie namų, kad apsisaugotų nuo velnio, ką reikia daryti pirmą kartą išgirdus griaustinį, kas draudžiama, kad nesupykdytum Saulės ir t.t.

Pirmojo turo nugalėtojais tapo „Ledukų“ komanda, surinkusi 7 taškus. Antrajame ture žaidimo dalyviai turėjo atsakyti, kieno dievas buvo Vaižgantas, kieno – Ganiklis, o kieno – Chauriraris ir t.t. Geriausias žinias pademonstravo „Vaivorykštės“ komanda (surinko 7 taškus). Trečiajame ture žaidėjai turėjo pasukti galvas, mindami mitologines mįsles. Gudriausios buvo „Kietekių“ komandos dalyvės (surinko 7 taškus!). Ketvirtajame, „Vaizdų“, ture reikėjo įvardinti paveikslėliuose pavaizduotas mitologines būtybes. Šios užduotys dalyviams buvo sunkiausios. Daugiausiai surinkta tik 5,5 taško. Juos pelnė „Vaivorykštės“ komanda. Komandoms buvo leista pasididinti surinktų taškų skaičių, parašant kuo daugiau posakių apie Dievą. Išradingi žaidėjai prirašė visokiausių, nuo „Padėk, Dieve!“, „Gink, Dieve!“, „Duok, Dieve!“ iki humoristinio kupiškėniško: „Jei nedava Dievas teliuko, kišk rūron ir skūralį!“.
 

Susumavus taškus paskelbti ir apdovanoti mitologinio protų mūšio nugalėtojai. Šeimų tarpe – „Vaivorykštės“ komanda (Jolanta Užusienienė su dukra Ugne). Vyresniųjų moksleivių tarpe – „Ledukų“ komanda (Rugilė Kigaitė, Kamilė Bartkevičiūtė, Greta Petuchovaitė). Jaunesniųjų mokinių –  „Laumės juosta“ ( Adelė Baronaitė, Aurita Trasykytė).

Pasmaguriavę renginio rėmėjo verslininko Žilvino Vareikos dovanotų ledų, protų mūšio dalyviai nusifotografavo. Su užfiksuotomis prasmingai praleisto vasaros laiko akimirkomis jie dalyvaus Facebook konkurse #dalinuosi vasara.

 

Danutė Miknevičienė,
Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.