Skaityk: problema gyvenime – atsakymas knygoje

2015-02-12
 
 

 


Panevėžio „Minties“ gimnazijos bibliotekininkės pirmų ir antrų klasių mokiniams pristatė teminę knygų apžvalgą „Kalbėk“. Tai buvo ir pokalbis, ir kūrinių apžvalga.

Priežastis kalbėti svari: mūsų aplinkoje pasitaiko nemažai neatsakingo vaikinų ir merginų elgesio, kurio pasekmės traumuoja jauną žmogų visą likusį gyvenimą, pavyzdžių. Taip nutiko Laurie Halse Anderson knygos „Kalbėk“ herojei Melindai: nuo pat pirmosios akimirkos Kalbėk: romanas / Laurie Halse Anderson; iš anglų kalbos vertė Vilma Rinkevičiūtė. – Vilnius: Alma littera, 2013. – 219 p. – (Beveik suaugę). – ISBN 978-609-01-0889-5Meriveterio vidurinėje mokykloje Melinda Sordino suvokia, kad čia bus atstumtoji. Ji sužlugdė paskutinį vasaros vakarėlį, nes niekam nieko nepaaiškinusi iškvietė policiją. Taigi senosios draugės nebenori su ja kalbėtis, o nauji bendramoksliai žiūri kreivai. Atstumta draugų ir neįstengdama papasakoti, kas nutiko vakarėlio metu, Melinda nuo visų atsitveria tylos siena ir užsidaro savyje.

Bibliotekininkės parodė ištraukų iš filmo, kuris yra sukurtas pagal šią knygą. Ištraukas pristatymui paruošti padėjo antrokas Tadas Kaunelis. Tęsdamos mintį bibliotekos darbuotojos pacitavo Amerikos viceprezidento mintį, kad patyčių moterų atžvilgiu prevencijai nereikia gailėti išteklių, kad pasikeistų situacija visuomenėje.

Šios neįprastos pamokos metu išgirstos mintys, statistika apie prievartą, iliustracijos, knygos siužetas moksleivius paskatino ne tik perskaityti šią knygą, bet ir susimąstyti apie visuomenės problemas.

 
 Iveta Gelžinytė
ir Leta Remeikytė,

Panevėžio „Minties“ gimnazijos IId kl. gimnazistės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.