Kūrybinės improvizacijos Knygos kelyje
2018-09-19Sužinoti, kurti, improvizuoti Zarasų rajono gyventojai ir svečiai galėjo balandžio-rugpjūčio mėnesiais dalyvaudami projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ edukacinėse veiklose. Tęstinis projektas prasidėjo „Knygų meistrystės dirbtuvėmis“ balandžio 28 dieną Antazavės vaikų globos namuose. Juose gyvenantys vaikai ir jaunuoliai jau antrą kartą dalyvavo šio projekto kūrybinėse dirbtuvėse, supažindinančiose su knygos kūrimo etapais, elementais, jų įvairove ir patys pabandė kurti.

Jau tradicija tapo paskutinįjį gegužės šeštadienį vasaros sezono atidarymo šventėje „Zarasai – tarytum vasara“ Didžiojoje saloje rengiama lauko biblioteka su kūrybinių dirbtuvių įvairove. Zarasų miesto gyventojai ir svečiai galėjo išsirinkti juos dominančias veiklas ir jas išbandyti arba stebėti kuriančius draugus. Rugpjūčio šeštadieniais vykusiose Antalieptės miestelio ir Imbrado seniūnijos šventėse taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės, kviečiančios susirinkusiuosius įdomiai praleisti laiką; praturtinti ir išplėsti vaikų ir suaugusiųjų žinias apie knygų kūrimo žingsnelius, jų ženklinimą, įvairovę.

Kūrybinių dirbtuvių, susitikimų įvairove Zarasų viešosios bibliotekos veiklą gausiai papildė tris dienas trukęs tridienis „100-mečio ateities eskizai. Knygų meistrystės tridienis Zarasų rajone“. Kūrybinėse dirbtuvėse, vykusiose Vaikų literatūros skyriuje ir Stelmužėje šimtamečio ąžuolo draugijoje, dalyvavo visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Zarasų dienos centro „Draugai“ lankytojai, Eglės namučių šeimynos nariai ir kiti bibliotekos skaitytojai. Jie dalyvaudami užsiėmimuose susipažino su knygų kūrimo, įrišimo technika ir priemonėmis; patys sukūrė ir įrišo knygų. Susitikimuose su keliautoju, alpinistu Vladu Vitkausku ir režisieriumi Mindaugu Survila, pirmą kartą besilankančiais bibliotekoje, dalyvavo visi besidomintys šiomis veiklomis. 
 


Vaikų literatūros skyriuje surengtoje parodoje „Kūrybinės improvizacijos „Knygos kelias II“ eksponuojama nedidelė dalis kūrybinėse dirbtuvėse sukurtų kūrinėlių.

Kūrybines dirbtuves rengė ir vedė Knygų šalies menininkai profesionalai: Sigutė Chlebinskaitė, Vytautas Gendvilas, Gintas Kavoliūnas, Jurga Šarmavičiūtė, Rasa Vasilevičiūtė, Rūta Mozūraitė, Renata Česnavičienė, Marija Šimanskaitė, Jūratė Uzdraitė, aktorė Jūratė Vilūnaitė ir VYTOS edukatorės Eglė Daubaraitė bei Rita Klevinskienė.
 


Projekto veikla suteikė galimybę socialinės atskirties ir kitų grupių vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems kultūros edukacijai, kūrybiškumo ugdymui.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
 


  
Zina Černovienė, projekto
 „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“
 vadovė

Nuotraukos Zinos Černovienės ir Inesos Dumbravienės 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.