Pirmosios eglės įžiebimas Prezidentūroje ir nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“

Pirmosios eglės įžiebimas Prezidentūroje  ir nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“

Prezidentūros kvietimu, Vilniaus rajono Buivydiškių pradinė mokykla, lapkričio 29 dieną Prezidentūros Baltojoje salėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamoje nacionalinėje akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir įžiebė pirmąją Kalėdų eglę Lietuvoje. Visą dieną Prezidentūros kolonų salėje Buivydiškių pradinės mokyklos antrų klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tu gali sukurti knygą“.Pirmosios eglės įžiebimas Prezidentūroje  ir nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“

Čia drauge su Prezidente Dalia Grybauskaite, dailininkais Sigute Chlebinskaite, Sigute Barniškyte  ir Mariumi Jonučiu, lėlininku Rimu Driežu, iliustruotoja Deimante Rybakoviene, knygų vaikams rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi, keliautoju Vladu Vitkausku ir dainininke Jurga Šeduikyte kūrė judančių vaizdų ritininę knygą[1] pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žiema“. Prezidentė žarstė vaikams komplimentus, pagyrimus, vertino jų pastangas ir atliktą darbą. Mokiniai, dainininkės J. Šeduikytės įkvėpti, sukūrė naują pasaką ir renginio metu ją pristatė visiems svečiams.

„Knyga yra pats geriausias pasaulio ir žmonių pažinimo šaltinis. Ji mus moko svarbiausių dalykų – tiesos, draugystės ir ištikimybės. Todėl šiemet, rinkdamiesi kalėdines dovanas, nepamirškime knygos. Linkiu, kad knyga jus lydėtų visą gyvenimą“ – sveikindama susirinkusius vaikus sakė Prezidentė.

Pirmosios eglės įžiebimas Prezidentūroje  ir nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“„Knygų Kalėdų“ šventė prasidėjo Prezidentės ir Gustavo vedamu mažųjų kodėlčių protų mūšiu. Mūsų mokyklos antrokai aštrino protus atsakinėdami į mylimo laidų vedėjo klausimus apie Lietuvos istoriją. Mokiniai nuščiuvo, klausydamiesi dukart olimpinių žaidynių čempiono Virgilijaus Aleknos pasakojimų apie savo sportinius pasiekimus. Sportininkas pabrėžė, kad be knygų jis niekada nebūtų pasiekęs tiek pergalių. „– Įdomiausia renginyje buvo, kai čempionas Virgilijus Alekna pasakojo, jog į kiekvienas varžybas vežasi knygą“, – dalijosi viena iš antrokių. Mokiniai turėjo neįkainojamą galimybę apžiūrėti garsiausio Lietuvos disko metiko medalius ir diską.

Salėje pasirodžius sportiniu kostiumu apsirengusiam alpinistui, nuvilnijo pradinukų aikčiojimų banga. Netrukus visi atpažinome garsųjį Lietuvos alpinistą Vladą Vitkauską, kuris supažindino su jį įkvepiančia literatūra. Pirmosios eglės įžiebimas Prezidentūroje  ir nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“Mokiniams svečias parodė ir aukščiausiose pasaulio viršukalnėse iškeltą mūsų šalies trispalvę.

Kūrybinėse dirbtuvėse Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniams talkininkavęs rašytojas ir iliustruotojas K. Kasparavičius pasakojo kaip gimsta pasaka ir padovanojo vieną mėgstamiausių kūrinių „Skrendančios knygos“.

Garsių ovacijų sulaukė muzikos grupė „Liūdni Slibinai“. Mokiniai dar ilgai niūniavo dainos „Apie sriubą“ priedainį. Inscenizuoto vaidinimo metu šventės dalyviams teko galimybė tapyti ant baltai apsirengusio vaikino, vaizduojančio apdulkėjusią knygą. Dainininkė Jurga Šeduikytė su Vidu Bareikiu mokiniams padovanojo savo kūrybos dainų. Pirmosios eglės įžiebimas Prezidentūroje  ir nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“

Eglutės įžiebimo šventę vainikavo dovanų lietus – knygos dalyviams ir mokyklų bibliotekoms. Laimingi, kupini įspūdžių, į mokyklą grįžome ne transporto priemonėmis, o ant sparnų! Dovanota K. Kasparavičiaus knyga „Sapnų pasaka“ visą gyvenimą primins, kaip Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos antros klasės mokiniai drauge su Prezidente Dalia Grybauskaite kūrė knygą ir taip pasitiko Žiemą.
 

______________________________________________

[1] Judančių vaizdų ritininė knyga arba Myriorama Europoje išpopuliarėjo XIX amžiuje. Ji buvo naudojama pasakojimams iliustruoti, lėliniams vaidinimams, edukacijai ir laikoma kino pirmtake.

Jūratė Masiulienė,
Pradinių klasių ir anglų kalbos mokytoja

 


 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.