Skaitymas žvakių šviesoje

2013-11-13
Šių metų Nacionalinė Šiaurės Šalių bibliotekų savaitės pradžia tradiciškai skelbiama lapkričio mėnesio 11-17 dienomis Jos metu skatinama puoselėti skaitymą balsu žvakių šviesoje. Renginiai vyksta ištisą savaitę Šiaurės šalyse bei kaimyniniuose regionuose.

Šiaurės gyventojams žiema yra itin reikšmingas metų laikas, kai aplink daug sniego, ledo, nuostabūs kraštovaizdžiai ir jaukūs vakarai su knyga. Tad  šių metų tema yra „Žiema Šiaurėje“. Šiaurės šalių bibliotekų savaitę sudaro dvi dalys: „Auštant“ (skaitymas balsu vaikams) ir „Temstant“ (skaitymas balsu suaugusiems). Dabar atsirado dar viena, paaugliams ir jaunimui skirta kategorija. Šiemet vaikams parinkta knyga „Žiema su Plupu“, jos autorė švedų rašytoja Inga Borg.

Lapkričio 12 d. Žiežmarių miestelio bibliotekoje Nacionalinės Šiaurės šalių savaitės renginys buvo surengtas mokyklos-darželio ketvirtokams. Žvakių šviesos pripildytoje bibliotekoje vaikai klausėsi bibliotekininkės Arinos skaitomos ištraukos iš knygos „Žiema su Plupu“. Tai linksma istorija apie tris bičiulius. Nubudę vieną žiemos rytą Plupas, Hermelina ir Lemelis leidosi į kelionę per pusnis. Slėpynės pusnyje – smagus žaidimas, o baltose sniego platybėse gali rasti visko. Mieganti poliarinė lapė nenori, kad jai kas nors trukdytų, štai kyšo kiškio ausys, baltoji pelėda stebi boluojančius tolius, elniuko namas gilioje pusnyje ir per neatsargumą iš gilaus žiemos miego pažadinta mama meška.

Mažieji ne tik klausėsi skaitomos istorijos, bet ir tapo dailininkais. Pasitelkę fantaziją piešė žiemiškai nuotaikingą istoriją. Renginio pabaigoje vaikai turėjo galimybę pasiklausyti istorijos apie Plupą ir jo draugus įgarsintos suomių kalba.

Vėlyvas ruduo – nuostabus skaitymui metas, kai lapkričio tamsoje įkvėpiame Šiaurės šalių literatūrai gyvybės ir suteikiame jai žmonių balsus.

Kaišiadorių rajono viešosios bibliotekos
Žiežmarių filialas

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.