Jūs – laukiami bibliotekoje

2014-09-25
 


 
 Kaip kiekvieną rugsėjį, taip ir šį į Utenos rajono Užpalių biblioteką (Užpalių gimnazijos biblioteka sujungta su Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių filialu) pirmiausia pakvietėme jauniausius mūsų lankytojus – priešmokyklinės grupės auklėtinius ir pradinių klasių mokinius. Susitikimų metu kalbėjome apie knygą kaip seniausią būdą perduoti žinias ir pasakojimus, apie jos įtaką visų vaiko pojūčių formavimuisi, apie tai, kokia ji gali būti, kaip susirasti reikiamą knygą. Mažiesiems skaitytojams priminėme elgesio bibliotekoje taisykles. Kiekvienas nupiešė simbolinį pasižadėjimą kuo dažniau lankytis bibliotekoje ir nepažeisti nustatytos tvarkos.

Mes, bibliotekininkės, norime, jog kiekvienam mūsų biblioteka taptų  antraisiais namais, kur jauku ir įdomu, kur atėjus norisi pasilikti ilgėliau, pabūti tyloje, pailsėti, nurimti. Mes norime, kad biblioteka būtų atradimų vieta, dar neatskleistų paslapčių skrynia, žinių labirintas, su daugybe koridorių, įvairiausių formų laiptų-laiptelių, kad biblioteka visada būtų pasaka, sapnas, svajonė ir stebuklas, žinios ir išmintis.

Visus esamus ir būsimus skaitytojus kvietėme lankytis bibliotekoje. Čia jų lauks bibliotekininkės, pasiruošusios padėti  nepaklysti informacijos džiunglėse ir interneto labirintuose. Norime, jog kiekvienas apsilankęs rastų tai, ko jam reikia: supratimą, pagalbą, žinias, nuoširdumą bei jaukumą. Kvietėme ateiti, bendrauti, sakyti, ko ieško ir ką atranda. Mes pažadėjome jiems atskleisti savo lobius – knygas, kurios jau šimtmečius skatina pasaulį juoktis, liūdėti, mylėti, atrasti ir džiaugtis.

Bibliotekininkės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.