Senelių ir tėvelių jaunystės rankraščių paroda Gilaičių bibliotekoje

2017-04-013

 


Gilaičių bibliotekoje beveik mėnesį veikė paroda, kurios lankytojai turėjo galimybę susipažinti su mūsų senelių ir tėvų  rankraščiais, jaunystės užrašais, sąsiuviniais bei senosiomis rašymo priemonėmis.

Mintis surengti tokią parodą gimė ne iš karto, nes, paklausus žmonių apie šias istorines relikvijas, daugelis teigdavo jų nesaugoję, išmetę, arba saugotina medžiaga dingusi persikraustant iš vienos vietos į kitą. Vis dėlto atkaklumas nugalėjo ir paroda išvydo dienos šviesą.

Sauginių kaimo gyventoja Genovaitė Lukšienė atrado savo penkiasdešimtmečio sūnaus  pirmosios klasės pažymių knygelę, Janina Rusteikienė atnešė senuosius plunksnakočius, rašalu pripildomą seną parkerį, tolimos jaunystės prisiminimų ir populiarių dainų sąsiuvinius. Istorijos mokytoja, gyvenanti Gilaičiuose, parodai pateikė mokyklinių laikų nuotraukų albumą su autentiškais klasės draugų įrašais.

Gilaitiškė Raminta Bernotienė atnešė savo mirusios močiutės jaunystėje ranka rašytų atvirukų bei Ramintos tėveliams prieš beveik 40 metų kaligrafiškai rašytą vestuvinį sveikinimą.

Vaidas Kesas, gyvenantis Radviliškyje, atvežė savo mirusios mamos jaunystės laikų  laiškų, kuriuos jai prieš daugiau nei 60 metų rašė būsimasis vyras.

Parodos lankytojams buvo puiki galimybė prisiliesti prie 90-ies metų senumo ranka rašytų vargonininko Tado Bikniaus (bibliotekininkės Ritos Bielskienės senelio) natų sąsiuvinių ir giliu sovietmečiu užrašytos tautinės giesmės. Parodą aplankiusieji  stebėjosi,  jog 1967 metais gydytojo ligoniui rašytas siuntimas konsultacijai į Vilniaus klinikinę ligoninę atrodo lyg dailyraštis. Unikalūs savo istorine verte 1936 metų gimimo metrikas, 1958 metų mokyklos baigimo atestato išrašas, antspauduota vidurinės mokyklos baigimo charakteristika  ir daugelis kitų įdomių dokumentų ir rankraščių.

Dėkojame visiems, pasidalijusiems savo išsaugotais rankraščiais: Genovaitei Lukšienei, Janinai Rusteikienei, Kristinai Lučinskaitei, Vaidui Kesui, Ramintai Bernotienei, Stefai Valatkienei, Zitai Tirvienei ir Vincentai Biknienei.

 

Rita Bielskienė,
 Šiaulių r. viešosios bibliotekos
  Gilaičių filialo bibliotekininkė
 
 Nuotraukų autorius Modestas Vaitkevičius

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.