Verbų magijos dirbtuvėlės Kairių bibliotekoje

2017-04-05

 

2017 metų kovo 30 dieną Kairių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Verbų magijos dirbtuvėlės“. Toks edukacinis užsiėmimas bibliotekoje vyksta jau antrus metus ir pamažu tampa tradicija.

Kažkada buvo tikima, kad jei Verbų sekmadienį į bažnyčią ateisi be verbos, į rankas velnias būtinai įbruks savo uodegą. O tada jau lauk nelaimių. Šiandien Verbų sekmadienį mini ne visi, tačiau vargu ar rastume žmogų, kuris nežinotų, kad verbos – tai geros sveikatos, laimės ir sėkmės nešėjos.

Į užsiėmimą atvyko Kairių pagrindinės mokyklos trečios ir ketvirtos klasių mokiniai kartu su  mokytojomis Džena Astasevičiene ir Jūratė Gailaitiene. Vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė papasakojo apie verbų atsiradimą, jų reikšmingumą Lietuvos kultūrai.

Kad rišamos verbos atspindėtų tautiškumo simbolius, būtų įdomesnės ir kūrybiškai sukurtos, mokiniams talkino tautodailininkė Nijolė Špečkauskienė ir Onutė Glazauskienė, kurios su anūke Juste vasarą pririnko augalų verbų rišimui, bei mokytojos. Veiklos rezultatai – puikios spalvingos ir džiuginančios širdį verbos.
Ramutė Preimontienė,
 Šiaulių r. Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.