Pasaulis jauno žmogaus akimis
„Visi mes gyvenam viltim kaip nors pagauti esmę“.
(Jack Kerouac „Kelyje“)


Šių metų pradžioje mūsų klasė skaitykloje pristatė įvairias jaunimui skirtas knygas. Dirbti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Daina Rasalskienė bei bibliotekininkės.

Penkios grupės pristatė iš anksto parengtus pranešimus apie šias knygas: Jurgos Ivanauskaitės „Mėnulio vaikai“, Kristinos Jokštaitės „Karta SOS “, Unės Kaunaitės „Sudie, rytojau“, Jack Kerouac „Kelyje“, Per Nilsson „Saulės princas“, Vytauto Račicko „Baltos durys“, Jerome Salinger „Rugiuose prie bedugnės“, Aidi Vallik „Kaip laikaisi Ana?“, Vaidos Blažytės „Geltona pieva“, Lauros Sintijos Černiauskaitės „Benedikto slenksčiai“. Visose knygose paliestos aktualios temos jaunam žmogui: nuotykiai, klystkeliai, žalingi įpročiai ir net gyvenimas gatvėje. Knygas pasirinkome iš bibliotekos rekomenduotų knygų sąrašo.

Skaityklos sienos buvo papuoštos mūsų pagamintais plakatais su knygų citatomis ir įvairiais piešiniais. Pristatę knygas išrinkome jose dominavusias jaunimo vertybes: meilė, draugystė, pasiaukojimas, pasitikėjimas, drąsa. Buvo labai įdomu išklausyti draugų pristatymus. Visi likome patenkinti, nes mums šis projektas davė tikrai daug naudos: perskaitėme knygas, kuriomis galėsime pasiremti rašiniuose, patikrinome savo gebėjimus dirbdami grupėse ir tik dar labiau suartėjome.

Bendraklasių atsiliepimai apie projektą: „Mūsų grupei šis projektas labai patiko ir buvo naudingas, nes turėjome galimybę susipažinti su kitų grupių pristatomomis knygomis, trumpai sužinoti knygų turinį ir pamatyti jauno žmogaus žvilgsnį į pasaulį. Taip pat papildėme savo perskaitytų knygų sąrašą. Iš savo bendraklasių pristatymų pasisėmėme nemažai idėjų tolimesniems pristatymams, naudingai ir smagiai visi kartu praleidome laiką. Taip pat ruošimasis projektui grupėmis padėjo mums daugiau bendrauti, išmokė dirbti grupėje, dalintis mintimis ir idėjomis. Susitikę galėjome pakalbėti ne tik apie laisvalaikį, bet ir apie vienoje ar kitoje knygoje aprašomą epizodą ar knygos veikėją. Išsakėme nuomonę apie perskaitytas knygas, dalyvavome diskusijoje. Šis projektas paliko neišdildomų ir smagių įspūdžių kiekvienam iš mūsų“.

 Rekomenduojamos literatūros sąrašas projektui „Jauno žmogaus pasaulis“.

Ligita Brazytė,
Panevėžio „Minties“ gimnazija,
3e klasė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.