Meilės lyrika ant Meilės tilto

Renginio dalyviai: iš kairės dainų atlikėja S.Venskūnaitė, aktorė A.Sunklodaitė, bibliotekininkė G.Vosylienė ir vilkaviškietė V.DiržiuvienėŠiais metais įgyvendinama Skaitymo skatinimo programa ir "Viešųjų skaitymų netradicinėse erdvėse" projektų galimybės paskatino ieškoti naujų erdvių, naujų sprendimų. Pavasarinio žydėjimo įkvėpta gimė idėja surengti viešuosius skaitymus netradicinėje erdvėje, kuriuos pavadinome „Meilės lyrika ant Meilės tilto“.   Idėja sulaukė palaikymo ir paramos, gautos lėšos leido sumanymą paversti realybe.

Meilės tiltas – tai Vilkaviškio gyventojams gerai žinoma vieta, kurios istorija ir liudininkų prisiminimai siekia XX a pradžią. Šiuo tiltu į Vilkaviškio „Žiburio“ gimnaziją - dabartinę biblioteką - vaikščiodavo Salomėja Nėris. Tiltas ir dabar žinomas ir mėgstamas jaunimo, tradicijos tęsiamos.Vilkaviškio Aušros vidurinės mokyklos skaitovai prie Meilės tilto

Lietuvių poetų meilės lyriką skaityti pakvietėme „Keistuolių teatro“ aktorę Agnę Sunklodaitę. Nusprendėme, kad renginyje, artimai susijusiame su krašto kultūra ir istorija, turėtų dalyvauti žmogus, gimęs ir užaugęs Vilkaviškyje. Aktorė, atvykusi susitikti su gimtojo miesto žmonėmis, savo buvusiais draugais ir mokytojais, pasirinko skaityti dabartinių savo draugų ir mokytojų kūrybą: R. Stankevičiaus, A. Ališausko, M. Martinaičio bei V.V. Landsbergio meilės lyriką. Meilės eilėraščių  kompoziciją paskaitė Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos mokytojos J. Sinkevičienės vadovaujami moksleiviai. Gamtoje romantiškai skambėjo S. Venskūnaitės ir jos mokinės Monikos atliekamos dainos, pritariant gitarų muzikai.

Savo poeziją paskaitė ir vilkaviškietė kūrėja V. Diržiuvienė. Ji ant tilto prirakino simbolinę meilės spyną ir raktą išmetė į upę, kad meilė visada pasiliktų čia, prie Meilės tilto.

Upės bangomis nuplaukė ir alyvų vainikas, kurį nuo tilto paleido aktorė A. Sunklodaitė.

Pasibaigus renginiui, niekas neskubėjo skirstytis, muzikos atlikėjos susirinkusiųjų prašymu atliko dar vieną dainą, savo eiles paskaitė mokytoja V. Žalienė.

Paupyje pasiliko nuojauta, kad tai dar ne pabaiga... Gal dar ne vienas pavasaris skambės eilėm.

Informuoja Vilkaviškio rajono savivaldybės viešiosios bibliotekos bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė-Vosylienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.