Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     

Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“
 
2019-10-11


XXI a. dažnai vadinamas vizualumo amžiumi. Vaikų literatūroje vaizdas taip pat įgauna vis didesnę reikšmę, todėl spalio 9–10 d. įvyko tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai, kuriuos organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, vykdydami LR Kultūros ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.


Spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seime iš viso trijose konferencijos sesijose pranešimus apie paveikslėlių ir iliustruotas knygas, komiksus skaitė akademikai Jolita Liškevičienė (Lietuva), Kai Mikkonen (Suomija), Maria Lassén-Seger (Suomija) Anne Skaret (Norvegija). Apie vizualinį raštingumą pasakojo iliustruotoja Stella East (Kanada, Norvegija), psichologė Asta Blandė (Lietuva), buvusi Švedijos skaitymo ambasadorė Anne-Marie Körling (Švedija), Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Italijos skyriaus viceprezidentė Deborah Soria (Italija). O apie paveikslėlių knygų kūrybos procesą patirtimi ir mintimis dalijosi Miriam Moss (Didžioji Britanija), Åsa Lind (Švedija), Anete Melece (Latvija), Joanna Bartosik (Lenkija) bei Aušra Kiudulaitė (Lietuva).

Spalio 10 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje mažieji skaitytojai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves su Lietuvos ir užsienio iliustruotojais Stella East, Joanna Bartosik, Anete Melece, Aušra Kiudulaite bei į susitikimą su rašytoja Miriam Moss.

 


Suaugusieji – bibliotekininkai, mokytojai, rašytojai, iliustruotojai ir kiti besidomintys vaikų literatūra, turėjo galimybę pasimokyti dirbti su bežodėmis knygomis su Deborah Soria, o vėliau pasiklausyti dr. Jolitos Liškevičienės moderuotos diskusijos „Ko reikia sėkmingai paveikslėlių knygai?“, kurioje dalyvavo Miriam Moss, Anete Melece, Joanna Bartosik, Aušra Kiudulaitė ir Benas Bėrantas.
 

Susitikimas su Deborah Soria. Nuotr. Vygaudo Juozaičio


Konferencijos proga Nacionalinėje bibliotekoje atsidarytos dvi parodos: bibliotekos atrijuje iki lapkričio 17 d. veiks personalinė garsaus lietuvių rašytojo ir iliustruotojo Kęstučio Kasparavičiaus paroda, o Vaikų ir jaunimo literatūros departamente iki gruodžio 2 d. bus galima pasklaidyti po pasaulį keliaujančią bežodžių knygų kolekciją.
 


Tarptautinė konferencija „Vaizdų kalba vaikų literatūroje“ ir kiti renginiai buvo organizuojami siekiant aptarti vis augantį dėmesį vaizdui vaikų knygos kūrybos ir leidybos procesuose bei pasikalbėti apie Lietuvoje dar gana naujo reiškinio – bežodžių knygų – panaudojimo galimybes dirbant su vaikais.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.