Kūrybinės dirbtuvės – dar vienas žingsnis knygos link

2012 m. balandžio – lapkričio mėnesiais Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo vykdomas projektas „Kūrybinės dirbtuvės – dar vienas žingsnis knygos link“. Projekto rėmėjai – Kultūros rėmimo fondas, Kupiškio rajono savivaldybė, UAB „Patogu pirkti“.

Skaitymo, kaip ir kalbos, įgūdžiai formuojasi ne per vieną dieną ir ne staiga. Įprotis skaityti atsiranda iš noro daugiau sužinoti, išmokti. Skaitymas naudingas tik tada, kai įsilieja į žmogaus gyvenimą ir teikia ne tik malonumą, bet ir skatina tobulėti. Šis beveik metus trukęs projektas pakvietė kupiškėnus į viešąją biblioteką atskleisti savo kūrybinių galių bei dalyvauti kultūriniame gyvenime. Projekto lėšomis Vaikų literatūros fondas pasipildė pažintinėmis ir informacinėmis knygomis. Tai puikios priemonės ieškantiems naujų idėjų, norintiems kūrybiškai išbandyti save meninėje veikloje. Bibliotekoje veikė net penkios kūrybinės dirbtuvės: „Velykinių puokščių kompozicijos“, „Kūrybiniai darbai savęs pažinimui“, „Vilnos vėlimo menas“, „Knygos kelias“, „Popieriniai stebuklai“.

Pirmos kūrybinės pamokėlės metu renginio viešnia – gėlių parduotuvės „Saulės žiedas“ savininkė ir floristė Jolanta Koncevičienė mokė, kaip pasipuošti Velykų stalą, susikurti įvairias puokščių kompozicijas ir supažindino su floristinių medžiagų įvairove. Pasinaudojusios J. Koncevičienės patarimais ir idėjomis, pasitelkusios savo fantaziją renginio dalyvės kūrė velykines puokštes.

Pamokėlės „Kūrybiniai darbai savęs pažinimui“ vedėja, Kupos pradinės mokyklos mokytoja, individualiosios psichologijos konsultantė Alma Jarutienė susirinkusiesiems paaiškino, kokią įtaką žmogaus gyvenimui daro piešimas, kaip per piešinį galima pažvelgti į savo vidinį pasaulį. Renginio dalyviai piešė nuotaikas, autoportretus, simbolius, kuriais išreiškė tris norus ir t.t. Įdomiausia buvo piešti dviese prie vieno popieriaus lapo. Vyko bendravimas piešiniu erdvėje.

Kad vilnos vėlimo menas yra kūrybingas procesas įsitikino visi, kurie atėjo į susitikimą su viešnia iš Vilniaus, tekstilininke, Vėlimo studijos įkūrėja, kraštiete Žavinta Butėnaite Audickiene. Ji supažindino renginio dalyvius su vėlimo technikomis bei pasiūlė išbandyti „šlapią“ vilnos vėlimo būdą – karštu vandeniu ir muilu. Renginio dalyvės vėlė skirtingus daiktus – pirties kepures, telefono dėkliukus, sages, gėles, riešines ir t.t.

Leidyklos „Nieko rimto“ edukacinių renginių vadovas Saulius Valužis nuotaikingai papasakojo vaikams apie ilgą knygos kelią – nuo autoriaus iki skaitytojo. Susipažinę su knygos gimimo procesu, vaikai lankstė, siuvo, kirpo, klijavo ir patys pasigamino savo rankų darbo knygą.

Paskutiniojo užsiėmimo „Popieriniai stebuklai“ metu bibliotekos Didžiojoje salėje tvyrojo iškilmingai pakili ir rami Kalėdų laukimo nuotaika. Renginio vedėja Genovaitė Kučinskienė siūlė pasitelkti fantaziją, išsirinkti iš popieriaus iškirptas įvairiausias formas, panaudoti nėrinius, blizgučius, kaspinėlius, karoliukus ir komponuoti kalėdinį atviruką.

Visi projekte dalyvavę vaikai ir suaugusieji turėjo galimybę prisiliesti prie įvairiausių menų, susipažinti su jų gamybos technologijomis.

Projekto rengėjos mažiausius bibliotekos skaitytojus kartu su tėveliais ir seneliais pakvietė į Panevėžio Lėlių vežimo teatro spektaklį V. Haufo pasakų motyvais „Nykštukas Nosis“, režisierius Vitalijus Mazūras.

Šis projektas – tai žingsnis į naujoviškos bibliotekos kūrimą. Įsigyta naujų knygų, organizuotos kūrybinės dirbtuvės, parodytas spektaklis pritraukė į biblioteką šeimų, ieškančių naujų laisvalaikio praleidimo formų, norinčių tobulėti, bendrauti, atsiskleisti, susipažinti su įdomiais žmonėmis, išmokti bendrauti knygos pagalba.


Jolita Janušonienė,
projekto vadovė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.