Etnografinių regionų metai prasidėjo...

2015-03-05

 

 

 

Žiežmarių bibliotekoje vyko senų daiktų, rakandų ir literatūros parodos „Tarp Neries ir Nemuno mes užaugę“ pristatymas, skirtas 2015 metams – Etnografinių regionų metams. Parodą aplankė Žiežmarių gimnazijos ir Žiežmarių mokyklos-darželio pradinių klasių vaikai, miestelio gyventojai.

Svečiai bibliotekoje buvo pasitikti su duona, skambant liaudies muzikai. Susėdę prie žvakės šviesos, klausėsi Justino Marcinkevičiaus žodžių: „Net ir nepamatėm, kaip iš gryčios jie išėjo vienas paskui kitą: duonkubilis, ližė, pečiadangtė, bruktuvė, krijelis ir mestuvai, skietas, nytys, keturios pakojos, du rateliai, lanktis ir mama“.

Bibliotekininkė Dovilė vilkėjo tautinį kostiumą (šokių klubo „Skaisgija“ tautiniai kostiumai rekonstruoti pagal XIX a. II p. Žiežmarių krašte vilkėtus moterų tautinius kostiumus), todėl buvo galimybė pamatyti kokiomis stafkomis puoštas pasijonis, prijuostė, kokios spalvos buvo būdingos to meto aprangoje Žiežmarių krašte.
 
Bibliotekininkė apžvelgė etnografinius regionus, su vaikais diskutavo, kuriam regionui priklauso gimtieji Žiežmariai, susipažino, kaip žiežmariečiai vadino namų apyvokos daiktus – abrozdėlis, krijelis, skietas, kukis, kiklikas, lanktis ir kiti...

Skanaudami naminį sūrį, duoną ir medų nors maža dalele visi svečiai galėjo patys prisiliesti prie to, kas buvo senovėje brangu. Bibliotekos darbuotojos paragino stengtis pažinti savo tautos, savo miestelio praeitį, mokytis iš jos. Juk tik kultūringas žmogus brangina savo tėviškę, savo krašto istoriją.


Bibliotekininkė Arina,
Kaišiadorių r. VB Žiežmarių filialas 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.