Projekto „Maironiškasis ruduo – jungtis tarp kartų“ renginys Žiežmariuose

„Išnyksiu kaip dūmas, neblaškomas vėjo,
Ir niekas manęs neminės!
Tiek tūkstančių amžių gyveno kentėjo,
O kas jų bent vardą atspės.“
                                             Maironis
Žiežmarių gimnazijos salėje įvyko minėjimas skirtas Maironiui

Maironis lietuvių literatūros istorijoje užima ypatingą vietą: tai tėvynės meilės, šlovingos Lietuvos praeities, įstabios tėviškės gamtos, taurių, kilnių jausmų, pasiaukojamo darbo gimtajam kraštui dainius. Seimas atsižvelgdamas, kad sukanka 150 metų, kai gimė poetas Jonas Mačiulis-Maironis, nutarė 2012-uosius metus paskelbti Maironio metais. Nuostabių renginių ciklas Maironiui paminėti nuvilnijo per visą Lietuvą. Kultūros rėmimo fondas taip patŽiežmarių gimnazijos 12-tokas Evaldas Sedlickas įspūdingai padeklamavo Aido Marčėno eilėraštį parėmė Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą – literatūrinių ir muzikinių renginių ciklą „Maironiškasis ruduo – jungtis tarp kartų“. Tai projektas, kurio veikla orientuota į lietuvių klasikų ir jaunųjų literatūros autorių kūrybos sklaidą Kaišiadorių rajono bibliotekose.

Spalio 25-ąją Žiežmarių gimnazijos salėje įvyko minėjimas skirtas Maironiui. Bibliotekininkė Arina Keturkaitė pristatė projektą ir pabrėžė, jog gimnazijoje besimokantys moksleiviai yra betarpiškai susiję su Maironio kūryba – jo kūriniai nagrinėjami pamokose.

Žiežmarių gimnazijos mokytojos – Nijolė Zeleckienė, „Knygų bičiulių klubo“ vadovė ir Daiva Maciulevičienė, vadovaujanti „Jaunųjų maironiečių būreliui“, parengė su moksleiviais literatūrinę kompoziciją, sudarytą iš lietuvių klasiko eilių. Žiežmarių gimnazijos 12-tokas Evaldas Renginyje svečiavosi poetas Aidas MarčėnasSedlickas įspūdingai padeklamavo Aido Marčėno eilėraštį „Maironio prisikėlimas“, tiesiogiai perteikdamas žmogaus nuotaiką ir jausmo akimirką.

Renginyje svečiavosi poetas Aidas Marčėnas. Autorius skaitė savo poeziją iš rinktinių eilėraščių knygos „Eilinė“. Jo kūrybos eilėraščiuose nuosekliai susipynusi  tradicija ir dabarties laikas.Skambėjo Domanto Razausko gitara ir jo kūrybos dainos

Skambėjo Domanto Razausko gitara ir jo kūrybos dainos. Dainų autorius ir charizmatiškas atlikėjas, minėjo, kad kiekvienas jo pasirodymas kaskart vis naujas ir kitoks, nes kaip jis pats sako, „prieš kiekvieną koncertą iki paskutinės akimirkos nežinau kurias dainas grosiu. Jų prirašiau nemažai. Senos – pačiam tampa naujos, naujos – pasensta ir apdulka. Tad visada reikia spręsti kiekvieną konkrečią akimirką“.

„Maironiškasis ruduo“ mums visiems  priminė  Maironį, kaip  vieną žymiausių tautos žmonių. Visi pasijautėme lyg labiau subrendę, praturtėję. Juk visa kūryba skirta būtent jaunajai kartai ugdyti, asmenybei formuoti. Maironio eilėraščiai – tai jo biografija, kiekvienai kartai jie atsiskleidžia nauju skambėjimu.

Arina Keturkaitė,
Kaišiadorių r. savivaldybės viešosios bibliotekos
Žiežmarių filialo bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.