Linksmai ir išradingai paminėta Vaikų knygos šventė „Pasibelsk į knygos širdį“

2017-04-10

 


Kaip ir kasmet, balandžio 3-ąją Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre Kuršėnuose buvo paminėta Vaikų knygos šventė „Pasibelsk į knygos širdį“, kurią organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Šių metų Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos tradicinis kreipimasis į pasaulio vaikus – „Augti su knyga“, kurį sukūrė rusų rašytojas Sergejus Machotinas.

Šventė Kuršėnuose prasidėjo netradiciškai ir smagiai: visus atėjusius – vaikus, senelius, tėvelius ir kitus svečius – pasitiko Lapės, Krokodilo ir Pepės Ilgakojinės personažai. Jie atėjusiesiems aprodė Daugėlių lopšelio-darželio knygelių parodą „Išmintingosios pelėdos patarimai“, kuri puošė šventę.

Buvo gera matyti pilnutėlę salę vaikų, auklėtojų ir mokytojų, tėvelių ir senelių. Taip pat džiugu, kad pamatyti šventę atvyko Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė bei svarbiausia renginio viešnia, šventės rėmėja, bibliotekos globėja, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė su padėjėja Ada Grakauskiene.

Renginys prasidėjo itin žaismingai. Jo vedėjos taip pat buvo personažai – maža raudona Boružėlė bei energinga ir šmaikšti Kakė Makė.

Pagrindinis Tarptautinės vaikų knygos šventės akcentas – apdovanojimai vaikų, kurie mėgsta skaityti ir myli knygą. Tad nominuoti už ilgametį skaitymą ir apdovanoti knygomis buvo Livija Staponkutė, Kajus Grigalaitis bei Evelina Kazlauskaitė. Už aktyvų ir sistemingą skaitymą ir naudojimąsi skaitmenine „Vyturio“ leidykla buvo apdovanotos Egidija Bužinskaitė ir Kamilė Masiliūnaitė. Taip pat bibliotekos globėjos dovanomis už aktyvų skaitymą buvo apdovanotos Urtė Jocaitė bei Džiuginta Molytė. Na ir paskutinieji, patys mažiausieji, kuriuos į biblioteką palydi jų šauniosios mamos, buvo Džiugas ir Vakaris Korsakai bei Melana Asačiova.

Žinoma, šventėje netrūko dainų ir muzikos. Nuostabiai akordeonų klavišus valdė Kuršėnų meno mokyklos akordeonistai Goda ir Kristijonas (vadovė Nadežda Bukantas), taip pat galėjome pasiklausyti Kuršėnų meno mokyklos solistės Urtės Janutytės dainos bei merginų kvarteto (mokytoja Hana Mockienė, akomponavo Danutė Streckienė).

Renginį užbaigė Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“. Visi galėjo pasimėgauti spektakliu „Pasaka apie mergaitę ir mėlynas akis“ pagal Justinos Jocaitės-Rutkauskienės kūrinį (režisierė Leontina Valskienė).

Dėkojame visiems atėjusiems, dalyvavusiems, garbiems svečiams bei šventės rėmėjai, bibliotekos globėjai, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei. Džiugu, kad jau 12-tą kartą galėjome pagerbti ne tik tuos, kurie skaito, bet ir pačią knygą. Ne veltui Antuanas de Sent Egziuperi yra pasakęs: „Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“. Taip pat yra ir su knygomis – reikia ne tik skaityti, bet ir stengtis suprasti, išgyventi tai, ką skaitai. Tikimės lygiai po metų susitikti toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku su tokia pat gera nuotaika.

Vilma Grudžinskienė,
 Šiaulių r. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
 Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.